Sochaczewski szpital otrzymał nowoczesny sprzęt RTG.

W Szpitalu Powiatowym w Sochaczewie odbyło się 23 lipca oficjalne przekazanie sprzętu medycznego. Z dyrekcją i personelem medycznym spotkał się Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego. Zaprezentowano również mobilny aparat RTG z ramieniem C.

Przekazujemy ten sprzęt z nadzieją, że dalej będziemy pomagali chorym. Z przyjemnością informuję, że poszerzyliśmy program wsparcia o kolejne sto milionów złotych, które zostaną rozdysponowane między szpitale w całym województwie. Chcemy też jako Mazowsze złożyć projekt doposażenia wojewódzkich szpitali – powiedział na wstępie Adam Struzik.

Samorząd Województwa Mazowieckiego jako pierwszy w Polsce rozpoczął program wsparcia na walkę z pandemią koronawiursa. W ramach projektu przygotowanego przez Samorząd Mazowsza do mazowieckich szpitali trafiło w sumie ponad 4,5 miliona środków ochrony osobistej oraz 3,5 tys. sztuk sprzętu specjalistycznego.

Przedstawiciele szpitala przypomnieli o wsparciu, które zostało przekazane w czasie walki z pandemią koronawirusa. Placówka otrzymała dużą ilość wyposażenia doraźnego takiego jak maseczki, kombinezony, przyłbice a także 20 kardiomonitorów i dwie centrale monitorujące o łącznej sumie około 400 tysięcy zł. Zaprezentowany w czasie spotkania aparat RTG z ramieniem C, to sprzęt szczególnie przydatny w ortopedii lub chirurgii urazowej. Jego wartość wynosi około 350 tysięcy zł.

Jest to ogromne wsparcie dla naszego szpitala. Otrzymaliśmy łącznie ponad milion złotych w sprzęcie. – powiedział Tadeusz Głuchowski, wicestarosta sochaczewski.

Po krótkiej prezentacji sprzętu dyrekcja złożyła podziękowania na ręce Adama Struzika oraz Adama Orlińskiego –  wiceprzewodniczącego Sejmiku Mazowieckiego, który od dawna zabiegał o dodatkowe środki finansowe i sprzęt dla Powiatowego Szpitala w Sochaczewie.

Aleksander Szostak

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz