Sochaczew podzielony na dwadzieścia jeden stałych obwodów głosowania.

10 maja mają  odbyć się wybory prezydenckie. Jednak przez media przetacza się dyskusja o ich przełożeniu na inny termin, to do czasu podjęcia takiej decyzji zarówno PKW jak i wszystkie polskie samorządy zobowiązane są działać zgodnie z kalendarzem wyborczym rozpisanym przez marszałek sejmu.

W związku z tym 26 marca komisarz wyborczy w Płocku wydał postanowienie o podziale Sochaczewa na dwadzieścia jeden stałych obwodów głosowania. Ustalono ich numery, granice oraz adresy siedzib, gdzie ma zostać przeprowadzone głosowanie. W tym zakresie nie ma żadnych zmian, urny na głosy zostaną wystawione w tych samych lokalach co w czasie np. wyborów samorządowych z 2018 roku, czy parlamentarnych z 2019. Innym postanowieniem, z 23 marca, komisarz wyborczy w Płocku utworzył w naszym mieście dwa odrębne obwody głosowania, by 10 maja głos mogli oddać pacjenci Szpitala Powiatowego oraz Domu Kapłana Seniora mieszczącego się przy ul. Staszica.

W związku z sytuacją epidemiczną 26 marca Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła, że dopuszcza uproszczoną formę zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych. Dotychczas takie zgłoszenia, w formie papierowej, przyjmowane były przez urzędników wyborczych za pośrednictwem urzędów miast i gmin. Teraz przewodniczący PKW dopuścił, by listy kandydatów na członków komisji najpóźniej do 10 kwietnia były przesyłane do urzędów drogą mailową, w formie skanu, bez podpisu elektronicznego. Oryginał zgłoszenia należy później przesłać pocztą do urzędu, ale może się to stać nawet po 10 kwietnia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz