Sochaczew na piątkę.

SOCHACZEW Związek Powiatów Polskich nagrodził samorządy, które zwyciężyły w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów 2019. Wśród jego laureatów kolejny raz znalazł się Sochaczew.

Gala wręczania nagród odbyła się 29 września w Ossie podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich, gdzie po raz kolejny jury wybrało najlepsze, najbardziej rozwojowe samorządy. Na gali nasz samorząd reprezentował Andrzej Wierzbicki, sekretarz miasta.

Lista laureatów powstaje w podziale na powiaty do 60, 120 tys. i powyżej 120 tys. mieszkańców. Oddzielnie klasyfikuje się też miasta na prawach powiatu, gminy wiejskie oraz gmin miejskie i miejsko-wiejskie. Sochaczew jest oceniany w ostatniej z tych kategorii i w najnowszej edycji rankingu zajął bardzo wysokie piąte miejsce.

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to dobrowolny konkurs, w którym eksperci oceniają m.in. działania proinwestycyjne władz lokalnych, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca, rozwój społeczeństwa informacyjnego i obywatelskiego, dbałość o ochronę zdrowia mieszkańców, jakość pomocy społecznej, czy samorząd wykazuje się w działaniach proekologicznych, wspiera seniorów, niepełnosprawnych itd. Kolejność na liście wyróżnionych uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od liczby zrealizowanych działań.

Od lat miasto Sochaczew znajduje się w pierwszej dziesiątce najlepszych jednostek samorządu ocenianych przez ZPP. W 2017 zajęło dziewiąte miejsce, a w 2018 piąte. Jak widać, w 2019 udało się utrzymać tę pozycję.

UM Sochaczew

Fot. Pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz