SOCHACZEW: Dziś w nocy odkażą miasto.

W nocy z soboty na niedzielę ekipy Zakładu Gospodarki Komunalnej przeprowadzą akcję dezynfekcji chodników i mycia alejek parkowych w centrum miasta. Nie trzeba zamykać okien, bo użyte do tego celu środki chemiczne są bezpieczne dla zdrowia. Planowane przedsięwzięcie ma wyłącznie działanie prewencyjne i zapobiegawcze.

Akcja rozpocznie się w sobotę o 20.00. O tej godzinie pracownicy ZGK zaczną jeździć ciągnikiem wyposażonym w pojemnik na płyn dezynfekujący, z którego ręcznym opryskiwaczem będą dezynfekowane najbardziej uczęszczane chodniki m.in. przy ulicach Żeromskiego, Pokoju, 1 Maja, Warszawskiej. Jak mówi dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej Paweł Krasucki, samorząd na razie zakupił 1000 litrów środka bakterio i wirusobójczego opartego na wysoko stężonym alkoholu (mieszanka denaturatów). Trwają poszukiwania firmy, która dostarczyłaby kolejną partię takiego płynu.

Do akcji skierowany zostanie także nowy pojazd służący do pielęgnacji zieleni, kupiony w ramach unijnego projektu zmierzającego do zatrzymania i gospodarczego wykorzystania wód opadowych. Kilkusetlitrowy pojemnik Citymastera firmy Hako zostanie napełniony wodą ze środkiem myjącymi i dezynfekującymi. Pojazd wyposażony w mechaniczne szczotki oczyści parkowe alejki, z których już od poniedziałku będzie można na nowo swobodnie korzystać, gdyż rząd zgodził się od 20 kwietnia otworzyć lasy, parki i tereny zielone. Citymaster ma w nocy z soboty na niedzielę uprzątnąć alejki w trzech sochaczewskich parkach.

UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz