Śmierć rowerzystki.

Reklamy

BROCHÓW To już drugi w ostatnich dniach wypadek w gminie Brochów, w którym potrącony jest rowerzysta. Z tym, że w wypadku z 27 kwietnia 58-latek jadący rowerem wyszedł cało. Tym razem rowerzystka zmarła w wyniku obrażeń.

Do wypadku z potrąceniem kobiety jadącej na rowerze doszło 30 kwietnia w godzinach porannych.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta jechała prosto drogą i nic nie wskazuje na jej winę. Do zderzenia z samochodem citroen xara picasso doszło na drodze krajowej nr 705 na granicy dwóch miejscowości Brochów – Malanowo. Kobieta od razu była poddana akcji reanimacyjnej. Jednak wskutek wypadku zmarła, nie odzyskawszy przytomności – informuje mł. asp. Agnieszka Dzik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Trwa postępowanie wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

W wypadku do jakiego doszło 27 kwietnia w Wólce Smolanej, 58-letni rowerzysta zderzył się z samochodem dostawczym renault master, kierowanym przez 41-latka. Kierowca dostawczaka nie udzielił pierwszeństwa przejazdu . Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Rowerzysta trafił do szpitala.

– Apelujemy o ostrożność na drodze, szczególnie do kierowców. W starciu samochodu z rowerem szanse rowerzysty są znacznie mniejsze – dodaje Agnieszka Dzik.

BN

Fot. Pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz