Śmieci tylko dla miasta.

 Pod koniec miesiąca, a dokładnie 26 lutego, powinniśmy poznać firmę, która na zlecenie miejskiego samorządu od marca do końca grudnia tego roku zorganizowanie i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych dla mieszkańców Sochaczewa. Jak można przeczytać w specyfikacji przetargowej w nowym punkcie odpady będą przyjmowane jedynie od mieszkańców miasta, przez co najmniej 40 godzin w tygodniu.

PSZOK ma być otwarty od wtorku do soboty w godzinach od 9.00 do 17.00. Będzie je można oddać bezpłatnie oddać po okazaniu dokumentu potwierdzającego zamieszkanie na terenie Sochaczewa oraz przedstawieniu aktualnego dowodu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Konieczność ogłoszenia przetargu wynika z zakończenia działalności obecnego punktu, prowadzonego przez firmę Zebra na terenie byłego Chemitexu. Dodajmy, że firmy śmieciowe funkcjonujące na tym terenie mogą to robić jedynie do końca roku. Potem – na podstawi przyjętego planu zagospodarowanie przestrzennego byłych zakładów chemicznych – taka działalność będzie zakazana. Warto również przypomnieć o tym, że dotychczasowy PSZOK obsługiwał cały powiat sochaczewski. Tym razem tak się nie stanie, ponieważ samorząd nie mogły dojść pomiędzy sobą do porozumienia. A to z kolei oznacza, że same będą musiały takie punkty utworzyć na swoim terenie, a co nakazuje im prawo.

dot

Fot.: Archiwum Expressu Sochaczewskiego

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz