Słodkie Walentynki w sieci.

Fot. UG Młodzieszyn

Mieszkańców gminy Młodzieszyn czekały w niedzielę, 14 lutego nie lada emocje związane z konkursem walentynkowym „Mój sprawdzony przepis na słodkości pełne miłości”. Z kilkunastu propozycji trzeba było wybrać najlepszy przepis na słodkości. Na zwycięzcę czekał ogromny kosz słodyczy.

Sprawę wyboru ułatwiały udostępnione przepisy. Jeśli ktoś miał problem z dokonaniem wyboru, mógł wykonać samodzielnie zaproponowany specjał i ozdobić go zgodnie z tym, co przedstawiono na fotografii.

Konkurs Walentynkowy „Mój sprawdzony przepis na słodkości pełne miłości” cieszył się ogromnym zainteresowaniem internautów..

­– Wybór był bardzo trudny, gdyż wszystko wyglądało niezwykle apetycznie. Pokusiłam się o przygotowanie jednej z propozycji i rzeczywiście przypadła mi go gustu. Jest to łakoć prosty w wykonaniu, a jednocześnie bardzo smaczny. Kierowałam się tym, żeby smakołyk nie był zbyt słodki. W ostateczności zagłosowałam na rogaliki, które wydawały mi się niezwykle pyszne – stwierdziła Halina, mieszkanka Młodzieszyna.

Jak zaznacza, wszystkie propozycje są ciekawe i nie omieszka wszystkich smakołyków wypróbować, nie tylko przy okazji walentynek, gdyż można je próbować przy innych świętach. Były też bezglutenowe babeczki, czekoladowe serca, tort walentynkowy, rolada, puchar galaretkowy i sernik na zimno. Dzieła kulinarne przystrojono w bardzo wymyślny, artystyczny sposób. Na ulubione desery i ciasta można było wybrać drogą internetową na stronie facebook 14 lutego do godziny 15.00.

Decyzją mieszkańców oraz Komisji Konkursowej główną nagrodę otrzymał Roman Żakowski, dzięki swoim walentynkowym rogalikom. Te, jak widać, przypadły większości do gustu i nie tylko mieszkance Młodzieszyna, która spróbowała je upiec.

– Dziękuję za chęć udziału w konkursie wszystkim uczestnikom oraz pracę włożoną w przygotowanie dań. Mam nadzieję, że nasz konkurs kulinarny oraz przepisy naszych mieszkańców zainspirują do stworzenia słodkich deserów w swoich domach. Zachęcam do tego. Z pewnością osłodzą one nie tylko walentynkowy dzień – podsumowała konkurs Monika Pietrzyk, wójt gminy Młodzieszyn.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz