Skoki spadochronowe – wypróbuj tandem!.

Marzysz o skoku ze spadochronem? Skorzystaj ze skoków spadochronowych w tandemie – bez szkolenia!

Spełnienie marzeń o skoku spadochronowym jeszcze nigdy nie było tak łatwe! Dzięki skokom w tandemie każdy, kto chciałby poczuć pęd wiatru na własnej skórze, może zrobić to bez żadnego szczególnego przygotowania!

Skok spadochronowy w tandemie – czyli jaki?

Wiele osób myśli, że do skoku spadochronowego potrzeba wziąć udział w specjalnym szkoleniu. Teraz jednak nie jest to konieczne! Wystarczy zapisać się na skok spadochronowy w tandemie w jednym z ośrodków spadochronowych w Polsce, aby skoczyć w przestworza i zobaczyć świat z niecodziennej perspektywy.

Skoki tandemowe zostały stworzone w latach siedemdziesiątych w Stanach Zjednoczonych. Ich podstawą jest specjalny spadochron tandemowy, który przeznaczony jest dla dwóch osób. W skoku biorą wtedy udział pilot tandemu oraz jego pasażer. Pilotem jest doświadczony instruktor, który ma za sobą tysiące podobnych skoków, natomiast pasażerem może zostać każdy, kto odważy się na ten krok.

Pilot wraz z pasażerem połączeni są specjalną uprzężą tandemową. Na plecach pilota znajduje się spadochron tandemowy wraz ze spadochronem zapasowym i automatem, co przekłada się na maksymalne bezpieczeństwo tej podniebnej rozrywki.

Skok spadochronowy w tandemie – kto może wziąć w nim udział?

Chcesz skoczyć w tandemie? W takim przypadku szkolenia nie będą potrzebne. Także nie trzeba udawać się do lekarza, aby otrzymać zaświadczenie o stanie swojego zdrowia. Nie oznacza to jednak, że skoki tandemowe to propozycja przeznaczona dla każdego. Są pewne przeciwwskazania, które warto wziąć pod uwagę.

Przede wszystkim w skoku tandemowym nie powinny brać osoby, które posiadają następujące dolegliwości:

l epilepsja

l niestabilność kręgosłupa

l wrodzona łamliwość kości

l nieustabilizowane choroby układu krwionośnego oraz serca

l nieustabilizowane choroby układu oddechowego

Dodatkowym przeciwwskazaniem jest waga wynosząca ponad 100-120 kg, co zależne jest od sprzętu stosowanego podczas skoku spadochronowego.

Dokładne informacje o przeciwwskazaniach można znaleźć na stronach internetowych organizatorów skoków.

Skok spadochronowy w tandemie – poczuj swobodne spadnie!

Skok tandemowy sam w sobie może być niesamowitym doznaniem, ale wtedy, gdy mówimy o adrenalinie, zdecydowanie najbardziej emocjonującym momentem będzie tak zwane swobodne spadanie.

Swobodne spadanie to spadanie bez otwartej jeszcze czaszy spadochronowej, czyli od razu po wyskoku z samolotu aż do wysokości około 1500 metrów nad ziemią. Wtedy lecimy z prędkością powyżej 200 km/h! To jedyna tego typu okazja, aby poczuć, jak to jest, gdy spada się w dół bez żadnych ograniczeń!

Czas swobodnego spadania trwa od 30 sekund przy skoku z 3000 metrów aż do 60 sekund przy skoku z wysokości 4000 metrów.

Skok spadochronowy w tandemie – doskonały także na prezent!

Szukasz pomysłu na upominek dla ważnej dla Ciebie osoby? Pomyśl o wręczeniu skoku spadochronowego w tandemie!

Obecnie praktycznie wszystkie ośrodki spadochroniarskie organizujące skoki spadochronowe w tandemie mogą zaoferować swoim klientom vouchery upominkowe. To rodzaj specjalnego zaproszenia, które upoważnia obdarowaną nim osobę do wzięcia udziału w skoku. Osoba ta może wtedy samodzielnie wybrać najbardziej odpowiadający jej termin, realizując rezerwację przez internet.

Skok spadochronowy w tandemie może być kapitalnym pomysłem na prezent urodzinowy, pod choinkę, na Walentynki czy też z okazji wieczoru kawalerskiego. To niesamowity podarunek dla każdego!

Skydive – zarezerwuj skok spadochronowy w tandemie już teraz!

Chcesz wziąć udział w skoku spadochronowym w tandemie, a może podarować go w prezencie? Skorzystaj z oferty ośrodka Skydive z siedzibą na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem!

Skydive to jeden z najpopularniejszych ośrodków spadochroniarskich w Polsce, który zajmuje się organizacją skoków spadochronowych w tandemie oraz szkoleń AFF dla osób chcących samodzielnie skakać ze spadochronem.

Marek Masalski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz