Skate park przy bulwarach?.

Reklamy
Finał prac przy amfiteatrze na podzamczu coraz bliżej, ale to nie koniec starań miasta o zagospodarowanie terenów rekreacyjnych nad Bzurą.

Chciałbym wzbogacić tereny rekreacyjne nad Bzurą o jeszcze jeden element, skate park, czy szerzej strefę aktywności przeznaczoną dla fanów deskorolek i rowerów, ludzi lubiących sport, rekreację. Między ulicą Podzamcze a skarpą mostu jest idealne miejsce, gdzie taka rodzinna strefa mogłaby powstać. W budżecie na 2021 rok znajdą się pieniądze na wykonanie stosownej dokumentacji – mówi burmistrz Piotr Osiecki.

Opracowanie dokumentacji, a przede wszystkim jej uzgodnienie ze wszystkimi służbami, na pewno nie będzie łatwe. Samorząd ma za sobą trudne doświadczenia z bulwarami, gdzie miastu zakazano m.in. sadzenia drzew czy montażu elementów architektury trwale związanych z gruntem.

Teren objęty jest ochroną konserwatorską, a dodatkowo na jego zagospodarowanie zasadniczy wpływ ma Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej. Uzgodnienie naszych zamierzeń potrwa co najmniej kilka miesięcy, może nawet rok, zatem budowa strefy aktywności przypadłaby na lata 2022-2023. Po zakończeniu prac tereny nad Bzurą stałyby się naszą perłą, miejscem spędzania wolnego czasu przez młodzież, dorosłych, seniorów, całe rodziny – dodaje Piotr Osiecki.

źródło: UM

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz