Sezon polowań.

fot.pixabay
Reklamy

SOCHACZEW Rozpoczął się sezon na polowania zbiorowe na terenie Koła Łowieckiego nr 1 Bzura. Co prawda pierwsze odstrzały dla myśliwych z tego koła były już w połowie sierpnia (na kaczki, głębie grzywacze i lisy) oraz 20 września – na kuropatwy i lisy, to jednak dopiero teraz ruszyły łowy o bardziej masowym charakterze.

W październiku odbyły się już dwa polowania. Myśliwi strzelali do bażantów, kuropatw, lisów, dzików i saren w okolicach Sewerynowa i Witkowic. W listopadzie zaplanowanych jest aż 6 polowań na tym terenie. Do odstrzału zaplanowane są jelenie, dziki, sarny, lisy, bażanty i zające. Również ta sama co w listopadzie zwierzyna będzie celem myśliwych w pięciu, grudniowych polowaniach. Pierwsze polowanie w 2021 roku odbędzie się 2 stycznia, na sarny, jelenie, dziki i lisy. Ostatnie łowy zapowiedziane są 7 lutego na bażanty i lisy, czym zakończy się sezon polowań.

Warunkiem polowania na bażanty jest udział z ułożonym do łowów psem, a na zające trzeba mieć przynajmniej jednego, własnego naganiacza. Ponadto myśliwi zobowiązują się do przestrzegania zasad bezpieczeństwa związanych z covid 19.

Terminy polowań w tym sezonie zostały przekazane myśliwym, ale jak zaznacza zarząd Koła Bzura, łowy mogą być odwołane w ostatniej chwili bez podania przyczyn.

BN

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz