Serce dla Kacperka.

Wspaniała inicjatywa mieszkańców Elżbietowa stała się faktem. Duży pojemnik w kształcie serca stanął na terenie sołectwa. Ledwie stanął i szybko się zapełnia. Na szczęście, bo celem jest pomoc Kacperkowi. Pięciolatek cierpi na padaczkę lekoodporną, spowodowaną bardzo rzadką nieuleczalną chorobą genetyczną powodującą upośledzenie fizyczne i psychiczne.

Drodzy mieszkańcy Gminy Teresin. Z ogromną radością chciałabym poinformować, że w Elżbietowie stanęło piękne serce na nakrętki. Pomysł takiego pojemnika już dłuższy czas chodził nam po głowie. Teraz, kiedy dzieci nie mogą oddawać nakrętek w szkole, pomysł wrócił. Dzięki pomocy mieszkańców mojego sołectwa, serce rozpoczęło swoją działalność – cieszy się Julita Niedzińska, sołtys sołectwa Elżbietów, i dodaje – Drodzy mieszkańcy chciałam podziękować wszystkim, którzy tak piękną robotę zrobili w 6 dni. Pierwsze napełnianie za nami. Wiedziałam, że w gminie Teresin dobrzy ludzie mieszkają. Lubicie pomagać. I oby tak dalej! Na obecną chwilę mamy cel, na który zbieramy. Dochód z akcji charytatywnej będzie przeznaczony na pomoc dla Kacperka Olczaka, mieszkańca naszej Gminy. Gorąco zachęcam wszystkich do przyłączenia się do wspólnego zbierania nakrętek. Warto pomagać, za co dziękuję z całego serca! – apeluje sołtyska.

Jak się okazało, mieszkańcy nie tylko gminy, szybko podchwycili sens akcji i jak zwykle natychmiastowo odpowiedzieli na apel. W sercowym koszu wciąż przybywa plastikowych nakrętek. Przypomnijmy, że chodzi o nakrętki zarówno z butelek po napojach, ale też np. po kawie, mleku, pitnych jogurtach, płynach do zmywania, szamponach, płynach do płukania czy płynach do kąpieli. Ale pamiętajmy, nie wrzucamy tam nakrętek metalowych i innych przedmiotów. Co ważne, nakrętki można oddać osobiście, a w razie jakichkolwiek problemów warto skontaktować się po nr tel. 504 444 830.

Chętni udzielenia wsparcia dla małego Kacperka mogą też przekazać darowiznę na Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, wpłacając dowolną kwotę na nr konta 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 tytułem 30770 Olczak Kacper. Wpływ ze zbiórki ma zostać przeznaczony na rehabilitację i specjalistyczny sprzęt.

Marcin Odolczyk

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz