Seniorzy bawili się na pikniku.

BROCHÓW Jak co roku od kilku lat w gminie Brochów zorganizowany został Piknik Seniorów. W tym roku odbył się 8 czerwca w Ośrodku „Dolina Słońca” w Piaskach Królewskich. Uczestniczyli w nim najstarsi mieszkańcy gminy wraz ze swymi bliskimi.

Od samego początku piknik to nie tylko towarzyskie spotkanie, ale też okazja do spotkania z przedstawicielami samorządu gminnego oraz zaproszonymi gośćmi, którzy dyskutują z seniorami na interesujące ich tematy. Co roku też promuje się różne działania profilaktyczne skierowane do osób starszych. W tym roku było to spotkanie z st. sierż. Izabelą Pajek. Poinformowała ona seniorów o niebezpieczeństwach, na jakie w obecnych czasach są narażeni starsi ludzie. Przypomniała autentyczne przypadki, z którymi spotykali się policjanci z Sochaczewa. Radziła, jak zachować się, aby uniknąć zagrożenia i pilnować dokumentu tożsamości. Przypomniała także o zachowaniu bezpieczeństwa w ruchu pieszych i rowerowym, zwłaszcza po zapadnięciu zmroku, zwracając uwagę na noszenie elementów odblaskowych, by być widocznym dla innych użytkowników drogi.

Staramy się, by zawsze były to ciekawe spotkania, ale jednocześnie niezbyt nudne i nużące. W tym też celu dbamy o program artystyczny na tę okazję. Czerwcowy Piknik Seniora, to długo wyczekiwana przez starszych mieszkańców impreza i dla niektórych jedyna w roku okazja, by spotkać się ze znajomymi. Nie wszyscy mają taką możliwość w ciągu roku – wspomniał Piotr Szymański, wójt gminy Brochów.

Poza wójtem na pikniku gościł też ksiądz Paweł Olszewski proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela i św. Rocha w Rochowie. Gospodynią była Barbara Gabryś – kierująca ośrodkiem „Dolina Słońca” w Piaskach Królewskich i udzielająca seniorom gościny. Byli też przedstawiciele Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  w Brochowie organizujący tę imprezę od kilku lat.

SONY DSC

Po części edukacyjnej nastąpiło wspólne biesiadowanie przy muzyce, grillu, ciastach z domowych wypieków oraz sokach. Tradycyjnie, jak co roku dopisali sponsorzy, którzy zadbali, aby stoły były pełne i nikt nie był głodny.

My, co roku na tę imprezę zabieramy naszych seniorów i najmłodsze pociechy. To wspaniała okazja, by w miłej atmosferze wspólnie wypocząć. Choć na co dzień nie jest nam łatwo, to ten dzień jest wyczekiwany i radosny – stwierdziła pani Kinga. Na imprezie bierze udział z całą swą rodziną.

BN

Fot. UG Brochów

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz