SCK zaprasza na zajęcia.

Wraz z początkiem września w Sochaczewskim Centrum Kultury rozpoczęły się zapisy na zajęcia artystyczne. Oferta nowego sezonu jest bardzo szeroka i skierowana zarówno dla dzieci, młodzieży, jak również dla dorosłych i seniorów. Wśród proponowanych zajęć na pewno znajdą coś dla siebie miłośnicy teatru, plastyki, śpiewu i tańca. Nie zabraknie też zajęć z zakresu rękodzieła i ceramiki. Jest też nowość – PRACOWNIA PRODUKCJI TV. Zajęcia odbywać się będą pod okiem wyspecjalizowanych instruktorów we wszystkich trzech lokalizacjach Sochaczewskiego Centrum Kultury.

SCK, ul. 15 Sierpnia 83
TEATR MASKA – zajęcia prowadzi instruktor teatralny, aktor i reżyser – Dawid Żakowski. Uczestnicy są wprowadzani w proces tworzenia dramatycznego spektaklu teatralnego i praktyczną realizację poszczególnych jego etapów, w odwołaniu do klasyki literatury i filmu oraz technik z zakresu teatru ruchu i żywej ekspresji. Oferta skierowana jest do młodzieży w wieku 13-19 lat.

DZIECIĘCY TEATR ZABAWY KONIK – zajęcia prowadzi instruktor wokalny i teatralny – Jolanta Kawczyńska. Uczestnicy odtwarzają małe historie z wyobraźni i baśni, wspierane ruchem, słowem, rymem i rytmem. Jest to forma teatru dziecięcego, odkrywająca predyspozycje i prawdziwe pasji uczestników zajęć.

PRACOWNIA PLASTYCZNA WYTWÓRNIA – zajęcia prowadzi artysta plastyk – Ewa Kubeł-Zielińska. Oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży. Są to zajęcia z zakresu rysunku i malarstwa.

DZIECIĘCO-MŁODZIEŻOWY ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA FOLKLOREK – zajęcia prowadzą instruktorki tańca i śpiewu – Katarzyna Proch i Kinga Przybylska. Oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży, zainteresowanych nauką tańców ludowych z różnych regionów Polski i tańców narodowych. W ramach zajęć odbywa się również nauka śpiewu i staropolskich zabaw ludowych.

SCENA SENIORA – zjęcia prowadzi instruktor teatralny i wokalny – Jolanta Kawczyńska. Oferta skierowana jest do seniorów, którzy poprzez twórczą zabawę chcą spróbować swoich sił na scenie. Są to zajęcia z zakresu śpiewu, recytacji i małych form teatralnych.

KLUB PIOSENKI – zajęcia prowadzi instruktor teatralny i wokalny – Jolanta Kawczyńska. Są to indywidualne i grupowe zajęcia wokalne, w ramach których odbywa się nauka emisji głosu i interpretacji utworów oraz dobór repertuaru. Oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży.

PRACOWNIA PRODUKCJI TV – zajęcia prowadzi Mateusz Płowik, operator kamery przy realizacji programów informacyjnych, publicystycznych i sportowych w TVN 24. Oferta skierowana jest do osób chcących poznać tajniki produkcji telewizyjnej, internetowej i video.

SCK, ul. F. Chopina 101
PRACOWNIA PLASTYCZNA PLASTEK – zajęcia prowadzi artysta plastyk Monika Boruta-Sałacińska. Są to działania plastyczne dla dzieci, z wykorzystaniem różnorodnych materiałów np. masa papierowa, masa solna, gips, bibuła, farby, czy plastik.

PRACOWNIA ARTYSTYCZNA PRZESTRZEŃ OTWARTA – zajęcia prowadzi artysta plastyk Monika Boruta-Sałacińska. Uczestnicy tworzą obrazy, rysunki, rękodzieło oraz różne formy przestrzenne. Oferta skierowana jest do młodzieży i dorosłych.

ZESPÓŁ TANECZNY ABSTRAKT – zajęcia prowadzi choreograf i instruktor tańca Monika Osiecka-Jaworska. Uczestnicy pobierają edukację taneczną z zakresu disco dance, disco freestyle, hip hop, jazz, modern, contemporary dance oraz taniec klasyczny. Oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży na poziomie początkującym i zaawansowanym.

STUDIO WOKALNE – zajęcia prowadzi instruktor wokalny Piotr Milczarek. Oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży wykazujących predyspozycje do śpiewania i talent wokalny. Są to zajęcia z zakresu emisji głosu, dykcji, interpretacji i ruchu scenicznego.

PRACOWNIA CERAMIKI MAJOLIKA – zajęcia prowadzi Maja Ryż-Kobek – ceramik, pedagog specjalny, terapeuta integracji sensorycznej. Uczestnicy poznają różne rodzaje gliny i jej właściwości, uczą się technik lepienia i zdobienia. Oferta skierowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych, z uwzględnieniem   zróżnicowanych zainteresowań i zdolności manualnych.

Wszystkie zajęcia odbywać się będą z zachowaniem wszelkich środków ostrożności związanych z epidemią COVID 19. Szczegółowe procedury bezpieczeństwa dostępne są na stronie sck.sochaczew.pl

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz