Sami zawieziemy gabaryty  .

SONY DSC

SOCHACZEW To już pewne. Podobnie jak obecnie, tak i w 2021 oraz 2022 roku miejski samorząd nie będzie przeprowadzał zbiórki odpadów wielkogabarytowych.
Jak wyjaśnia Urząd Miejski w Sochaczewie, na taką decyzję wpłynął fakt, że ilość mebli i zużytych urządzeń elektrycznych trafiających do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych jest znacznie mniejsza niż zbierana podczas tzw. wystawek. Co, jak podkreślono, potwierdza tylko obserwację, że w dniu zbiórki do Sochaczewa trafiały gabaryty spoza miasta. Na dodatek część zabieranych w ten sposób odpadów pochodziła z firm. Przykładem jest chociażby sytuacja z ubiegłego roku, kiedy to na ulicy Staszica ktoś pozostawił kilkaset zniszczonych zderzaków samochodowych. Teraz jest to niemożliwe nie tylko ze względu na zaprzestanie organizowania darmowych zbiórek gabarytów. Ale również dlatego, że do punktu selektywnej zbiórki odpady wielkogabarytowe mogą dostarczać tylko mieszkańcy Sochaczewa.
Jednocześnie przypominamy, że według obowiązujących przepisów nie można pozostawiać starych mebli przy altankach śmietnikowych. Grozi za to mandat do 5000 złotych. Podobna kara spotka nas również za wyrzucanie na śmietnik sprzętu AGD i RTV oraz sprzętu oświetleniowego, jak i innych odpadów uznawanych za wielkogabarytowe, w tym i odpadów powstałych podczas remontu mieszkania. Wszystkie te śmieci musimy zawieźć do PSZOK.
Ten sochaczewski znajduje się na terenie miejskiej oczyszczalni ścieków przy Al. 600-lecia i jest czynny w każdą sobotę w godzinach 9 – 15 (za wyjątkiem świąt i dni wolnych od pracy).
Jednak obecnie – ze względu na obostrzenia związane z epidemią koronawirusem – na dostarczenie odpadów trzeba się umówić telefonicznie, dzwoniąc pod numer 604-627-567.

dot
Fot.: Archiwum Expressu Sochaczewskiego

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz