Są pieniądze na rozwój sektora pozarządowego.

Z ogromną satysfakcją pragniemy zakomunikować, że po raz kolejny udało się nam pozyskać dotację na rozwój sektora pozarządowego z terenu powiatu sochaczewskiego. Do końca 2017 r. będziemy realizować zadanie pn. „Rozwój Porozumienia Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego i jego organizacji członkowskich”. Będzie to ciąg dalszy długofalowego projektu rozpoczętego kilka lat temu, realizowany przy wsparciu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich ze środków Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej i zasobów POPPS.

Na najbliższe 8 miesięcy zaplanowaliśmy szereg działań będących kontynuacją zarówno naszych dotychczasowych starań na rzecz rozwoju dziewiętnastu zrzeszonych w POPPS organizacji, jak również dla stowarzyszeń i fundacji spoza grona członków POPPS. Oprócz wsparcia w postaci obsługi księgowej, poradnictwa prawnego czy szkoleń dla organizacji planujemy również przeprowadzenie szkolenia dla przedstawicieli samorządów. Przewidujemy także powstanie Laboratorium POPPS, czyli swobodnej przestrzeni do rozwoju organizacji pozarządowych z naszego terenu.

Wśród naszych działań nie zabraknie również promocji oraz integracji sektora pozarządowego, która obejmuje wydanie kwartalnika AKTYW, organizację IV edycji Powiatowego Jarmarku Pozarządowego i VIII Walnego Zjazdu Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego.

Zachęcamy do odwiedzania naszej strony www.popps.org.pl, gdzie na bieżąco będziemy informować o naszych działaniach. Więcej szczegółów już wkrótce.

Jednocześnie zapraszamy do kontaktu organizacje zainteresowane współpracą w realizacji zadania oraz wsparciem ze strony POPPS.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz