Są pieniądze na halę przy Dwójce.

Mamy dobrą wiadomości nie tylko dla uczniów ale i całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 2 w Sochaczewie. Już wkrótce powinna ruszyć budowa nowej sali sportowej przy tej szkole.

Stanie się to możliwe dzięki środkom z Funduszu Inwestycji Samorządowych, zainicjowanego przez prezydenta Andrzeja Dudę. Z funduszu do Sochaczewa trafi prawie 4,5 mln zł.

– Pieniądze będą przyznawane w formie przelewów na wniosek wójtów, burmistrzów i starostów. Tarcza zakłada zero biurokracji, maksimum pomocy i możliwość wykorzystania dotacji także po 2020 r. Pomysł prezydenta Andrzeja Dudy to bezprecedensowe wsparcie dla każdej gminy i każdego powiatu w Polsce. W skali całego kraju przeznaczamy na Tarczę dla samorządów aż 6 mld zł. Środki te, na naszym terenie, możemy wykorzystać na inwestycje potrzebne mieszkańcom. W tym na remonty szkół i przedszkoli, wodociągi, kanalizację, a także inne działania, na które oczekują nasi mieszkańcy – powiedział minister Maciej Małecki, który poinformował sochaczewskich samorządowców o przyznanej miastu dotacji.

A ponieważ może być ona przeznaczona jedynie na inwestycji, Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa zapowiedział, że pozyskane środki zostaną wykorzystane na budowę sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2. – Pozyskane przez nas środki traktujemy jako premię za to, że Sochaczew jest miastem gdzie się dużo inwestuje. Epidemia, spadek dochodów, wszystko to spowodowało, że z coraz większym niepokojem patrzyliśmy na realizację naszych ambitnych planów inwestycyjnych. Teraz mogę zapewnić, że nie będzie żadnych przesunięć w planowanych przez nas przedsięwzięciach. To szczególnie dobra wiadomość dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 2, gdzie planujemy budowę nowej sali gimnastycznej. Panie ministrze już dziś proszę przekazać zaproszenie panu prezydentowi na otwarcie nowej sali sportowej – stwierdził burmistrz Sochaczewa

Nowa hala ma mieć powierzchnię 925 m kw. Między nią a budynkiem szkoły powstanie łącznik. Hal zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażona w instalacje wodno-kanalizacyjną, elektryczną, sanitarną, wentylację oraz c.o. Do tego dojdzie instalacja fotowoltaiczna. Przy okazji dodajmy, że w ostatnich latach miejski samorząd wybudował przy „Dwójce” wielofunkcyjne boisko oraz boisko do gry w piłkę nożną, wokół którego powstała bieżnia lekkoatletyczna.

Jerzy Szostak

Fot.: UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz