Są chętni na przystań i bulwary.

Znane są już wyniki przetargu dotyczącego wyboru operatora, który od 1 kwietnia tego roku do 31 marca 2023 roku będzie zarządzał nową przystanią i dbał o porządek na nadrzecznych bulwarach.

Na przetarg wpłynęły dwie oferty. Zostały one złożone przez sochaczewski Zakład Wodociągów i Kanalizacji, który zaproponował za wykonanie usługi 448 335 zł oraz Cukiernię Lukrecja, której oferta opiewała na 413 000 zł. Teraz obydwie propozycje zostaną sprawdzone pod kątem zgodności z warunkami zamówienia. Dodajmy, że miasto na ten cel zarezerwowało w sumie 450 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że konieczność wyłonienia operatora wynika z przepisów, które zabraniają wykorzystywania otrzymanych środków zewnętrznych na prowadzenie działalności komercyjnej. Co oznacza, że bez firmy zewnętrznej nie mogłyby funkcjonować kawiarnia i wypożyczalnia kajaków.

Dodajmy, że do obowiązków operatora, którego powinniśmy poznać w ciągu kilku najbliższych dni, będzie należało nie tylko prowadzenie kawiarni czy wypożyczalni kajaków. Spocznie na nim również obowiązek sprzątania całego terenu oraz usuwanie aktów wandalizmu. Do tego dochodzi obowiązek koszenia, opróżniania koszy, omiatania ciągów pieszo-rowerowych, usuwania odpadów leżących na terenie zielonym i w alejach, mycie koszy oraz ławek betonowych i z corianu. Dodajmy, że ławki mają być myte raz w tygodniu, a koszenie trawy ma się odbywać pięć razy w roku. Codziennie ma być również grabiona miejska plaża oraz utrzymywanie w czystości pomnika, jak i terenu wokół niego oraz miejsc do połowu ryb.

Operator będzie także zobowiązany do usuwania odpadów wzdłuż wschodniego brzegu oraz z wody w pobliżu brzegu. Warto wspomnieć również o tym, że mająca powstać na przystani kawiarnia będzie funkcjonowała przez cały rok, codziennie od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8.00 do 22.00, a od piątku do niedzieli od 8.00 do 23.00. Z kolei wypożyczalnia kajaków ma funkcjonować w okresie od 1 maja do 30 września każdego roku.

Jerzy Szostak

Fot.: Archiwum Expressu Sochaczewskiego

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz