Rzeczniczka sochaczewskiej komendy ujęła nietrzeźwą kierującą.

W niedzielę wieczorem mł. asp. Agnieszka Dzik wracała do domu. Policjantka zjechała na drogę W577 i krótko po tym zauważyła, że kierowca mercedesa jadącego przed nią, może być pod wpływem alkoholu. Auto co jakiś czas zjeżdżało na pobocze, a osoba siedząca za kierownicą miała problem z utrzymaniem suva na swoim pasie. Mundurowa skontaktowała się z policjantami ruchu drogowego i poinformowała o swoich podejrzeniach. Patrol od razu ruszył ze wsparciem. Mercedes GLS uderzył jeszcze kołem o krawężnik i zaraz potem zjechał na stację paliw.

Policjantka upewniła się, że dziecko, z którym jechała, śpi i podbiegał do mercedesa. Za kierownicą siedziała kobieta (27 lat), a obok niej 48-letni pasażer. Wyraźnie czuć było od nich alkohol. Mundurowa uniemożliwiła im dalszą podróż i czekała na przyjazd patrolu ruchu drogowego.

Funkcjonariusze drogówki sprawdzili stan trzeźwości kobiety. Okazało się, że podejrzenia policjantki były słuszne. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało u kobiety prawie dwa promile. Kobieta została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszała zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi do 2 lat wiezienia.

Przykład naszej koleżanki z Sochaczewa pokazuje, że policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Czujność policjantki i podjęte przez nią działania pozwoliły uniknąć tragedii na drodze.

Alkohol jedna z głównych przyczyn wypadków

Nietrzeźwi na drodze stanowią jedno z poważniejszych zagrożeń dla innych uczestników ruchu drogowego. Eliminacja ich z naszych dróg jest jednym z priorytetów policjantów.

Dlatego reagujmy jeśli widzimy pijanego kierowcę! Nie pozwólmy mu kontynuować jazdy. Dzięki takiemu zachowaniu możemy uchronić go przed nieszczęściem oraz wszystkich tych, których mógłby spotkać na swojej drodze. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

KPP Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz