Rządowe wsparcie na drogowe inwestycje.

Reklamy

– Obok walki z koronawirusem działamy wciąż na innych polach. Dobra wiadomość dla ziemi sochaczewskiej. Jest ponad 11 mln zł rządowego wsparcia na drogi w powiecie. Tym razem z Funduszu Dróg Samorządowych na ziemię sochaczewską trafi 11 207 703,97 zł – informuje Maciej Małecki, poseł na Sejm RP, wiceminister w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Kolejny dowód na to, że dzięki zaangażowaniu naszego posła, mieszkańcy naszego powiatu w efekcie mogą liczyć na rządowe wsparcie, w tym przypadku, jeśli chodzi o poprawę stanu dróg. Cieszy więc fakt, że właśnie w oparciu o wcześniej złożone wnioski, uzyskane rządowe środki zdecydowanie pomogą zmodernizować następną część dróg w Sochaczewie oraz w gminach np. Iłów, Rybno i Teresin.

Jeśli chodzi o miasto, dofinansowanie w wysokości 3 203 592,28 zł dotyczy drugiego etapu przebudowy ul. 15 Sierpnia. Z kolei, w gminie Iłów modernizacji ulegnie droga gminna Olszowiec – Lubatka (dofinansowanie rządowe to 997 595,09 zł), a także droga gminna w miejscowościach Kaptury i Wszeliwy (dofinansowanie rządowe 277 083,74 zł). Inne wsparcie finansowe w wysokości 316 408,26 zł dotyczy zadania polegającego na przebudowie drogi gminnej Ćmiszew na odcinku Parcel – Józin w gminie Rybno. Tutejsi mieszkańcy będą niebawem też mogli cieszyć się z remontu drogi z Jasieńca do Złotej, w tym przypadku FDS dofinansuje inwestycję kwotą 459 109,68 zł. Oczywiście rządowe wsparcie nie ominie też modernizacji dróg powiatowych. Dzięki pomocy w wysokości 5 326 474,74 zł czeka nas rozbudowa nowego pasa drogi powiatowej na odcinku Szymanów – Skrzelew w gminie Teresin. Przebudowana ma być też droga powiatowa Iłów – Budy Iłowskie – Młodzieszyn – Mistrzewice ul. Wyzwolenia w Iłowie. Wsparcie na to zadanie wyniesie 627 440,18 zł.

Remonty dróg są bardzo potrzebne i oczekiwane przez mieszkańców całego naszego powiatu. Tego typu inwestycje nie tylko zdecydowanie poprawiają komfort poruszających się ulicami i drogami, ale przede wszystkim wpływają na podniesienie poziomu bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i kierowców, a dla Zarządu Powiatu to element niezwykle istotny. Tym bardziej dziękujemy naszemu posłowi Maciejowi Małeckiemu, na którego zaangażowanie w sprawy ziemi sochaczewskiej zawsze możemy liczyć – mówi Jolanta Gonta, starosta sochaczewski.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

fot.pixabay

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz