Rząd wspiera powiatowe inwestycje

Łącznie 2,6 mln zł rządowej dotacji dla powiatu sochaczewskiego na przebudowę ul. Boryszewskiej w Sochaczewie (1,4 mln zł) oraz remont i rozbudowę bloku operacyjnego w sochaczewskim szpitalu (1,2 ml zł)! Wsparcie dla powiatu ponownie pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. We wtorek, 6 kwietnia odbyło się symboliczne przekazanie czeków na oba, jakże ważne zadania.

Symboliczny czek z podpisem premiera Mateusza Morawieckiego, minister Maciej Małecki przekazał osobiście staroście Jolancie Gonta oraz dyrektorowi szpitala Robertowi Skowronkowi. Towarzyszyli im m.in. Anna Pawłowska – członek Zarządu Powiatu i Sylwester Kaczmarek – przewodniczący Rady Miasta Sochaczew. Wspólnie wizytowali zniszczoną ulicę, która jeszcze w tym roku zupełnie ma zmienić swoje oblicze.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. W pozyskanie środków dla naszego powiatu zaangażowany jest poseł Maciej Małecki, wiceminister w Ministerstwie Aktywów Państwowych. W chłody, poświąteczny poranek przekazał fantastyczną wiadomość, o kolejnym dofinansowaniu.

Rząd RP przekazuje środki tym razem na konto powiatu sochaczewskiego. Dotacja z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wesprze przebudowę ulicy Boryszewskiej oraz remont i rozbudowę bloku operacyjnego w powiatowym szpitalu. Jako poseł ziemi sochaczewskiej cieszę się, że trafiają tu kolejne miliony złotych na poprawę jakości życia naszych mieszkańców i jednocześnie poprawę bezpieczeństwa. Obie te inwestycje są niezbędne i trzymam kciuki, by nic nie zakłóciło ich realizacji – mówił podczas spotkania minister Maciej Małecki.

Radości z otrzymanego dofinansowania na zadania inwestycyjne nie kryła starosta Jolanta Gonta. – Dla Zarządu Powiatu jednym z priorytetowych celów jest poprawa komfortu codziennego życia i co najważniejsze, zdecydowana progresywność, jeśli chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu. Przebudowa ul. Boryszewskiej z pewnością przyczyni się do realizacji tychże planów. Remont pozytywnie wpłynie na polepszenie połączeń komunikacyjnych miasta z obszarami wiejskimi. To bardzo ważna inwestycja, bo obecny stan techniczny drogi jest bardzo zły, widać tu liczne koleiny, spękania i ubytki. Tym bardziej dziękuję za ogromne zaangażowanie i pomoc w pozyskaniu środków na to zadanie ministrowi Maciejowi Małeckiemu, na którego zawsze możemy liczyć. Dzięki wzorowej współpracy możemy nie tylko realizować inwestycje drogowe, ale też w jeszcze większym stopniu zadbać o zdrowie naszych mieszkańców. Mam tu na myśli drugie z zaplanowanych zadań, tym razem dotyczące modernizacji bloku operacyjnego w naszym szpitalu. Wyobrażam sobie, że będzie to kompleksowy remont przystosowujący blok do najnowocześniejszych standardów – mówiła starosta, dodając – Wspólnie z dyrektorem szpitala czynimy starania o pozyskanie wysokiej klasy lekarzy specjalistów, którzy mogliby i chcieliby u nas operować.

 Jeśli chodzi o pierwszą z zaplanowanych inwestycji, na którą powiat pozyskał 1,4 mln zł to warto zaznaczyć, że zakres robót obejmuje przebudowę drogi powiatowej ul. Boryszewskiej w Sochaczewie na odcinku o dł. ok. 0,5 km tj.: od skrzyżowania z ul. 15 Sierpnia do terenu kolejowego. Przebudowana zostanie jezdna i kanalizacja deszczowa. Nastąpi budowa i przebudowa chodników oraz zjazdów, powstanie ścieżka rowerowa. Zakres prac obejmie też oznakowanie poziome i pionowe, a także nadzór inwestorski i badania laboratoryjne. Prace powinny zakończyć się z końcem października br.

Bardzo ciekawie zapowiada się też druga z inwestycji, tym razem w sochaczewskim szpitalu.

– To znaczące wsparcie w wysokości 1,2 mln zł, tym bardziej dziękujemy polskiemu rządowi. Środki te są dla nas niezbędne, by nasz blok operacyjny stał się blokiem nowoczesnym, a przede wszystkim by został rozbudowany do czterech sal operacyjnych. W tej chwili liczba zabiegów bardzo wzrosła, wobec czego wiele z zaplanowanych operacji musimy przesuwać, zatem wydłuża się czas oczekiwania na zabieg. Dzięki planowanej inwestycji, jestem przekonany, że taki stan ulegnie radykalnej poprawie. Rozbudowa o nowe pomieszczenia ma docelowo przyczynić się do tego, że tutejsza ortopedia i chirurgia, również w zakresie urologii będzie działać jeszcze sprawniej i skuteczniej. Inwestycja pozwoli też na poszerzenie zakresu zabiegów w ramach oddziału ginekologicznego – informuje Robert Skowronek, dyrektor sochaczewskiego szpitala.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz