Ruszyła przebudowa 15 sierpnia.

Fot.: Archiwum Expressu Sochaczewskiego

Rozpoczął się drugi etap przebudowy ulicy 15 Sierpnia. Kierowcy już od poniedziałku 29 marca muszą się liczyć z trudnościami na odcinku od obwodnicy Sochaczewa do skrzyżowania z ulicą Broniewskiego. Ograniczenia w ruchu drogowym potrwają do listopada, kiedy planowane jest zakończeniu inwestycji wartej prawie trzy i pół miliona złotych.

To, co zapowiadaliśmy od kilku miesięcy, stało się faktem. Od poniedziałku 29 marca rozpoczęła się przebudowa ulicy 15 Sierpnia, którą na zlecenie miejskiego samorządu wykonuje firma Strabag. Na pierwszy ogień poszedł odcinek pomiędzy ulicą Okrzei a Armii Krajowej. Został tam wprowadzony ruch wahadłowy i do dyspozycji kierowców oddano jeden pas jezdni.

Najpierw deszczówka

Jak poinformowano nas w Urzędzie Miejskim, przebudowa tego odcinka 15 Sierpnia rozpoczęła się od budowy kanalizacji deszczowej w rejonie ulicy Nadbrzeżnej. Dlatego przypominamy mieszkańcom, którzy na co dzień korzystają z samochodów, aby parkowali auta na sąsiednich ulicach, gdyż wjazd w Nadbrzeżną jest od wtorku niemożliwy. Do czasu zakończenia prac ruch samochodów jest kierowany przez automatyczną sygnalizację świetlną. Stanęła ona na wysokości ulicy Armii Krajowej oraz skrzyżowania z ulicą Okrzei.

Dodajmy również, że w związku z rozpoczęciem prac Zakład Komunikacji Miejskiej nie planuje w najbliższym czasie korekty rozkładu jazdy czy kierowania autobusów na objazdy. Jak mówi Beata Furman dyrektor ZKM, utrudnienia wynikające z ruchu wahadłowego na 15 Sierpnia nie będą duże, dlatego autobusy pojadą dotychczasowymi trasami. Oczywiście mogą wystąpić niewielkie opóźnienia, dlatego ZKM – licząc na wyrozumiałość pasażerów – od razu przeprasza za niedogodności, jakie się z nimi wiążą. Niedogodności mogą się pojawić natomiast w okresie wakacji, kiedy firma przystąpi do układania podłoża przyszłej jezdni oraz jej wylewania. Prawdopodobnie w tym okresie samochody zostaną skierowane na odjazdy.

Milionowe wsparcie

Przypomnijmy, że koszt drugiego etapu przebudowy jednej z najważniejszych ulic w Sochaczewie wyniesie 3 445 815 zł. Połowa środków potrzebnych na realizację inwestycji pochodzi z dotacji, jaką miejski samorząd otrzymał z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Podobne wsparcie z FDS, czyli pokrywające 55 procent przewidzianych kosztów, miasto dostało również przy realizacji pierwszego etapu przebudowy, który był prowadzony na odcinku od LO im. Chopina do ulicy Broniewskiego i było to 2,5 miliona złotych. Dzięki rządowemu wsparciu wybudowano nową nawierzchnię. Położono także kanalizację deszczową oraz przebudowano wyloty burzowców do Bzury. Ułożono również nowe chodniki, wytyczono pasy ruchu dla rowerów i ustawiono nowe oświetlenie. Natomiast rozpoczęty obecnie etap przebudowy, który wykonuje firma Strabag, obejmie odcinek ulicy o długości 935 metrów od ulicy Broniewskiego do obwodnicy miasta. Oprócz samej jezdni zostaną ułożone nowe chodniki oraz wydzielone pasy rowerowe po obydwu stronach jezdni. Ułożona zostanie również kanalizacja deszczowa oraz przebudowane skrzyżowania z ulicą Okrzei i z ulicą Łuszczewskich. Powstaną także nowe zatoki autobusowe i miejsca postojowe dla samochodów oraz ustawione nowe latarnie.

UM/Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz