Ruszą z budową hali

fot.pixabay

SOCHACZEW W tym tygodniu powinniśmy poznać firmę, która na zlecenie Starostwa Powiatowego w Sochaczewie wybuduje nową salę sportową przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego. Inwestycja, na którą społeczność szkoły czekała ponad 20 lat, mogła dojść do skutku dzięki pozyskaniu przez Starostwo dofinansowania w wysokości 5 mln zł z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

To jedna z najważniejszych tegorocznych powiatowych inwestycji. Inwestycja, na którą od wielu lat czekała społeczność ZS CKP. Dlatego liczymy, że już w pierwszym przetargu uda nam się wyłonić jej wykonawcę. Jeżeli tak się stanie, to prace prawdopodobnie rozpoczęłyby się już w maju, aby  przyszłym roku w nowym obiekcie mogły się odbyć pierwsze zajęcia wychowania fizycznego – powiedział nam Tadeusz Głuchowski, wicestarosta sochaczewski.

Przypomnijmy, że hala sportowa będzie posiadała boisko o wymiarach 20 na 40 metrów, będzie przystosowane do rozgrywania na niej meczy piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki, tenisa ziemnego i badmintona. Zostanie wyposażona w drabinki gimnastyczne, piłkochwyty, siatki ochronne na okna, kotary grodzące oraz tablice do wyświetlania wyników. Do tego dojdą trybuny dla 136 osób.

Nowy obiekt będzie posiadał również pomieszczenia magazynowe, toalety, pomieszczenia gospodarcze szatnie, salę ćwiczeń, siłownię, salę fitness oraz salę konferencyjną. Co prawda hala wykorzystywana będzie przede wszystkim do prowadzania zajęć wychowania fizycznego czy treningów, ale nie tylko. Będzie ją można wykorzystywać także do organizacji imprez kulturalnych np. występów czy wystaw.

dot

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz