Rusza przebudowa ulicy Ułanów Jazłowieckich.

Firma Mazdrog, 28 maja jej ekipy zabiorą się za przebudowę ulicy Ułanów Jazłowieckich. Prace zaczną się od wykopów na styku ulic 1 Maja i Ułanów Jazłowieckich.

W pierwszym etapie utrudnień należy spodziewać się na ulicy 1 Maja, gdyż wykonawca chce rozpocząć prace od ułożenia kanalizacji deszczowej. By ją włączyć w sieć musi dojść z rurami do najbliższej studni znajdującej się na wysokości zakładu pogrzebowego Haron. Stąd na odcinku od Ułanów Jazłowieckich do Harona można spodziewać się barier częściowo ograniczających ruch.

Mazdrog informuje, że obydwa pasy jezdni ul. 1 Maja pozostaną otwarte, ale jadąc od strony nowej komendy policji trzeba będzie nieco zwolnić, zachować szczególną ostrożność, być może przepuścić pojazdy jadące z przeciwka.

Wykonawca prosi pieszych, by od 28 maja korzystali z chodnika po stronie sądu, a kierowców, by do wieczora 27 maja zabrali z Ułanów Jazłowieckich parkowane tam samochody.

Prace obejmą łącznie 130 metrów ulicy. Docelowo jezdnia ma mieć 5 metrów szerokości i utwardzona zostanie kostką betonową. Od strony policji powstanie chodnik o szerokości od 2 do 2,9 metra. Między rosnącymi tam drzewami projektantom udało się umieścić dziewiętnaście miejsc postojowych, w tym dwa oznaczone kopertą dla niepełnosprawnych. Najpierw jednak ulica zostanie odwodniona. Przed ułożeniem jezdni i chodników ekipy ułożą 110 metrów kanalizacji deszczowej. Zadanie obejmie też przebudowę istniejących wjazdów na przyległe posesje.

Po wykonaniu robót, na początku i końcu ulicy kierowcy zobaczą znak „Strefa zamieszkania”. Oznacza to, że na tej drodze pieszy będzie miał pierwszeństwo przed pojazdami. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 20 km/h, a parkować wolno jedynie w miejscach do tego wyznaczonych. Ułanów Jazłowieckich ma, tak jak to było do tej pory,  pozostać drogą lokalną, łącznikiem między ulicami 1 Maja i Piłsudskiego.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz