Rugbiści podejmują Juvenię. Transmisja w TVP Sport.

W niedzielę 21 marca o godz. 12.50 początek spotkania Orkan Sochaczew – Juvenia Kraków. Mecz zostanie rozegrany bez publiczności na stadionie miejskim. Wszyscy będą mogli go jednak obejrzeć w TVP Sport lub na sport.tvp.pl. Telewizja Publiczna to nowy partner RC Orkan!

Ekstraliga Rugby po 15 latach obecności na sportowych antenach Polsatu przenosi się do TVP Sport. Polski Związek Rugby podpisał z publicznym nadawcą trzyletnią umowę w tej sprawie. W ramach tej umowy z każdej kolejki Ekstraligi co najmniej jeden mecz trafi do TVP Sport.

Orkan Sochaczew będzie tej wiosny można zobaczyć dwukrotnie na ekranie, na którym będzie logo TVP Sport. Najbliższa okazja już w niedzielę o godz. 12.50. Nasza drużyna podejmie Juvenię Kraków. W maju zobaczymy też w TVP Sport mecz Orkana z Edach Budowlanymi Lublin. Wszystko wskazuje na to, że spotkanie zostanie rozegrane na Arenie Lublin.

RC Orkan w „Kanale Sportowym”

– Znów będziemy bardzo medialni. Poza meczami w TVP Sport, planujemy pokazać się na YouTube w niezwykle popularnym, mającym ponad 400-tysięczny zasięg „Kanale Sportowym” założonym przez słynnych polskich dziennikarzy: Mateusza Borka, Krzysztofa Stanowskiego, Tomasza Smokowskiego oraz Michała Pola. Na „Kanale Sportowym” wiosną będzie co najmniej jedna nasza transmisja, a jeśli wszystko wypali może nawet trzy. Poza tym wszystkie pozostałe nasze mecze będzie można również obejrzeć. Te z Sochaczewa na pewno na kanale YouTube Ektraligi Rugby. Ze spotkań wyjazdowych w zależności od tego, gdzie transmisję będą przeprowadzać gospodarze – zapowiada dyrektor RC Orkan Karina Karlicka.

Mecze w TVP Sport będzie można oglądać w tzw. serwisie hybrydowym. To nowość w ofercie tej stacji. By nie wystraszyć kibiców od razu dodamy – WSZYSCY – całkiem za darmo będą mogli obejrzeć mecz również na stronie sport.tvp.pl lub w aplikacji mobilnej TVP Sport, którą trzeba sobie ściągnąć na telefon. Transmisje będą oczywiście w jakości telewizyjnej z komentarzem, grafikami, powtórkami.

Na czym polega telewizja hybrydowa?

A co to ta transmisja telewizyjna poprzez platformę hybrydową HbbTV na kanale TVP Sport? Co trzeba mieć, by za pomocą tego serwisu oglądać mecze? 1. Telewizor odbierający telewizję naziemną; 2. Podłączenie telewizora do Internetu; 3. W ustawieniach telewizora należy aktywować opcję HbbTV.

HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV) to nowy standard telewizji hybrydowej łączący w sobie typową emisję sygnałów telewizyjnych wraz z multimedialnymi treściami dostarczanymi do telewizora przez szerokopasmowy Internet. HbbTV można odbierać na telewizorach oraz STB podłączonych do Internetu, w których zainstalowane jest specjalne oprogramowanie umożliwiające odbiór serwisów HbbTV. Ale powtarzamy jeszcze raz kto boi się tej całej techniki – po prostu wchodzi na sport.tvp.pl, klika w zakładkę transmisje i znajduje nasz mecz. To proste.

Mecz bez publiczności

– Mecz z oczywistych względów będzie całkowicie zamknięty dla publiczności. Ograniczamy nawet liczbę osób, które normalnie przygotowują stadion do spotkania. Dlatego bardzo prosimy – zostańcie w domach, włączcie telewizory lub komputery, wspierajcie naszych chłopaków – mówi prezes klubu weteranów RC Orkan, Robert Dłutek, szef ekipy przygotowującej stadion do meczu.

– Jesienią w Krakowie zagraliśmy świetne spotkanie, ale zabrakło nam koncentracji w ostatniej minucie. Łukasz Jurczyński, najlepszy zawodników „Smoków”, przedarł się na nasze pole, zapewniając krakowianom remis 27:27. Wcześniej mecz mógł się naprawdę podobać. Prowadzenie zmieniało się kilka razy – przypomina wieloletni kapitan naszej drużyny, członek zarządu RC Zbigniew Dąbrowski.

– Tym meczem zaczynamy oficjalne obchody 50-lecia istnienia klubu. Bardzo chcemy wygrać, ale zadanie będzie trudne. Juvenia wzmocniła się wiosną zawodnikami z RPA. Czeka nas twarda i wyrównana walka – zapowiada trener RC Maciej Brażuk.

Warto dodać, że w Sochaczewie również pojawiło się trzech graczy z RPA – Edwin Jansen oraz Andre Meyer to gracze II i III linii młyna, a PW Steenkamp to zawodnik ataku. Cała trójka na pewno zagra w niedzielę. W Sochaczewie pozostał również Argentyńczyk Nahuel Dovolo. W maju być może dołączy, grający obecnie we Włoszech, Miquel Leiger.

źródło:UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz