Rozwinęli murawę.

SONY DSC

SOCHACZEW W ubiegłym tygodniu zakończono układanie nowej murawy na stadionie przy ulicy Warszawskiej. Tym samym jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich lat, związana z poprawą infrastruktury sportowej, dobiega końca.

Do wykonania pozostały jedynie prace porządkowe oraz budowa przyłącza energetycznego dostarczającego prąd potrzebny do oświetlenia stadionu. Dodajmy, że termin zakończenia pierwszego etapu przebudowy obiektów sportowych przy ulicy Warszawskiej przewidziano na 19 czerwca. Jednak mecze na nowej murawie będzie można rozgrywać dopiero w sierpniu, ponieważ trawa potrzebuje czasu, aby się ukorzenić.

Przypomnijmy, że w pierwszym etapie wybudowano nowe trybuny oraz całkowicie przebudowano główne boisko, które otrzymało system odwadniający. Powstała również bieżnia lekkoatletyczna oraz skocznia do skoków w dal i stanowisko do pchnięcia kulą. Ustawiono także sześć masztów oświetleniowych, wybudowano nowe ogrodzenie oraz wjazd na stadion.

Kolejne etapy przebudowy przewidziano na kolejne lata i mają być realizowane w miarę pozyskiwania środków unijnych. W planach jest m.in. budowa nowego budynku klubowego, przebudowa kortów oraz budowa ich zaplecza. Remontowi poddane zostanie także boisko treningowe.

dot

Fot.: Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz