Rozmowy o bezpieczeństwie.

btr

TERESIN Tego typu wydarzenia na długo pozostają w pamięci uczestników. W minioną środę, 9 września br. w Zespole Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie dyskutowano nie tylko o tym, jak bezpiecznie jeździć pojazdem, ale też przede wszystkim o skutkach jazdy „na podwójnym gazie”.

Akcja pod nazwą „Masz Moc Reagowania” spotkała się z dużym zainteresowaniem uczestników. Licznie zebrana grupa młodzieży w pierwszej kolejności wysłuchała wykładu ekspertów bezpieczeństwa ruchu drogowego, psychologa, a następnie wstrząsającej relacji sprawcy śmiertelnego wypadku, byłego alkoholika. Szczególnie ta ostatnia rozmowa wywarła duże wrażenie wśród słuchaczy.

Zaprosiliśmy do naszej szkoły państwa z Fundacji „Pamiętaj o Bezpieczeństwie”, po to , aby przedstawili uczniom w jaki sposób powinni zachowywać się za kierownicą, jak należy dbać o bezpieczeństwo własne i innych na drodze. Młodzi ludzie nie mają jeszcze takiej wyobraźni, że zbyt szybka jazda i pochopne decyzje mogą zaważyć o życiu innych. Dlatego dzisiejsze spotkanie ma na celu uświadomić młodzieży w tej ważnej kwestii – mówi Ewa Odolczyk, dyrektor Zespołu Szkół w Teresinie.

Wiele atrakcji dostarczył zebranym symulatory bezpieczeństwa. Uczniowie mogli także wziąć udział w symulowanym dachowaniu samochodu i pokazie wybuchu poduszki powietrznej. – Niezbyt miłe odczucie, choć to tylko symulacja, to wszystko było takie wiarygodne, adrenalina wzrosła niemiłosiernie. Obym nigdy nie musiał takich rzeczy przeżywać naprawdę – mówił jeden z młodych ludzi. – Dobre spotkanie, naprawdę pokazuje, jak niezwykle ważne są skupienie, rozwaga i wyobraźnia na drodze – podkreślał inny. Na uczestników wydarzenia czekały też nagrody.

ZST

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz