ROZLEGŁE ŁYSIENIE U KOBIET.

Ten typ łysienia staje się obecnie coraz częstszy. Zazwyczaj występuje w 30-40 roku życia, w rzadkich przypadkach wcześniej. U niektórych kobiet przerzedzenie włosów jest bardziej nasilone na szczycie głowy i w kątach czołowych.
Często z łysieniem występuje łojotok, łupież, świąd skóry głowy. Przebieg łysienia jest długotrwały, ale nigdy nie dochodzi do całkowitej utraty włosów.
Przyczyny są bardzo różnorodne, może występować w przebiegu zaburzenia różnych hormonów, a zwłaszcza przy nadczynności i niedoczynności tarczycy. Może być także związane z kuracją odchudzającą.
Często łysieniu rozległemu kobiet towarzyszy łojotok, który nasila się w miarę przerzedzania włosów.
Dużą rolę w powstawaniu tego typu łysienia odgrywa napięcie układu nerwowego. Jedną z przyczyn sytuacji stresowych mogą być trudności rodzinne, które u kobiet z łysieniem rozległym stwierdza się stosunkowo często. Przy istniejących zmianach we włosach dodatkowymi czynnikami uszkadzającymi może być tapirowanie, trwała (włosy zbyt mocno skręcone), częste nawijanie na wałki, doczepianie włosów, stosowanie lakierów i szamponów o działaniu zbyt wysuszającym, noszenie tres i peruk.
W rozpoznaniu bierze się pod uwagę: łysienie związane z zaburzeniami tarczycy, w przebiegu chorób zakaźnych, łysienie poporodowe, po środkach cytostatycznych.
Dopiero po ustaleniu przyczyny łysienia podejmujemy właściwe leczenie.
W wypadku istnienia zaburzeń hormonalnych należy je leczyć u ginekologa lub endokrynologa. Czasami konieczna jest pomoc psychiatry w celu ustabilizowania układu nerwowego. W bardzo wielu przypadkach wystarczy uzupełnić brakujące witaminy w organizmie
Odpoczynek, uregulowany tryb życia, odpowiednie zaopatrzenie organizmu w tlen, mają korzystny wpływ. Właściwe odżywianie bogate w witaminy pozwala osiągnąć dobre rezultaty.
Co oferuje gabinet kosmetyczny?
• mezoterapia – są to zastrzyki witaminowe, które wykonuje się w serii (co 10 dni) około 6 zabiegów. Zbiegi przyspieszają odrastanie włosów. Włosy są mocniejsze.
• arsonwalizacja – polega na zastosowaniu prądów zmiennych o bardzo dużym napięciu i małym natężeniu. Zabieg powoduje wytwarzanie w tkankach nieznacznego ciepła, aktywuje naczynia krwionośne, dezynfekuje skórę i pobudza ją do lepszej pracy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz