Rozbudują Wielkiego Brata.

Fot.: pixabay

Już tylko od miejskich radnych zależy, czy działający na terenie Sochaczewa system miejskiego montoringu zostanie w przyszłym roku rozbudowany. Władze miasta chcą na to przeznaczyć w budżecie na 2021 rok 300 tysięcy złotych.

Będzie to już kolejny etap modernizacji systemu. Ostatni przeprowadzono w tym roku, przeznaczając na to 123 tysiące złotych. Dzięki tym środkom, na nadrzecznych bulwarach, przystani oraz na terenie wokół wzgórza zamkowego zamontowano czternaście nowoczesnych kamer, w tym jedenaście stacjonarnych i trzy obrotowe – dające 360 stopniowe pole obserwacji. Wszystkie kamery dają możliwości obserwowania terenów zarówno w dzień, jak i w nocy. Co w przypadku tej części miasta, gdzie w ubiegłym roku dochodziło do licznych aktów wandalizmu, ma zasadnicze znaczenie. Jak wynika z naszych informacji, system zostanie w przyszłym roku rozbudowany o kamery, które mają być zamontowane na terenie nowego amfiteatru. Do jednego z mieszczących w nim pomieszczeń zostanie również w przyszłym roku przeniesione Centrum Monitoringu Wizyjnego, znajdujące się obecnie w Urzędzie Miejskim

Dodajmy, że w ubiegłym roku pracownicy CMW, dzięki zainstalowanym kamerom, ujawnili 226 wykroczeń i przestępstw. Najczęściej odnotowanymi zdarzeniami było: spożywanie alkoholu w miejscu publicznym – 47, przebywanie na wzgórzu zamkowym poza godzinami zwiedzania – 42, wykroczenia i kolizje w ruchu drogowym – 39 oraz niszczenie mienia – 29.

Przy okazji przypominamy, że nie wszystkie zdarzenia mogą wychwycić operatorzy kamer monitoringu, dlatego mieszkańcy mogą także zgłaszać problemy, dzwoniąc pod numer telefonu dyżurnego miasta. Numer 46 862 36 82 działa całodobowo przez 7 dni w tygodniu.

Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz