Rozbój w majestacie prawa.

SONY DSC

Od kwietnia będziemy musieli sięgnąć głębiej do naszych kieszeni, a wszystko za sprawą podwyżki cen opłat za wywóz odpadów. Według naszych wyliczeń w przypadku odpadów segregowanych mieszkańcy Sochaczewa zapłacą ponad 30 złotych miesięcznie, a za zmieszane dwa razy więcej.

Już od sierpnia ubiegłego roku mieszkańcy Sochaczewa płacą więcej za odbiór odpadów komunalnych. W przypadku tych posegregowanych jest to 19 złotych od osoby, a za nieposegregowane 38 złotych. Jednak te opłaty będą obowiązywały tylko do kwietnia. Potem będziemy mogli spodziewać się radykalnego wzrostu cen.

Nie ma przeproś

A że tak będzie, to nie ulega wątpliwości. Wynika to po prostu za zapisów ustawy, która wprowadza obowiązek segregacji odpadów, czy nam się to podoba, czy nie.

To z kolei oznacza, że na naszych posesjach pojawią się dodatkowe pojemniki, które dostarczy nam wyłoniona w przetargu firma śmieciowa. Ta jednak nie zrobi tego za darmo i ich zakup wliczy w zaproponowaną cenę. Według naszych wyliczeń, w przypadku Sochaczewa koszt zakupu dodatkowych, ustawowo obowiązkowych pojemników, to wydatek rzędu ponad dwóch milionów złotych. Do tego dojdą dodatkowe koszty związane z ich opróżnianiem i wywozem na składowiska.

Czytaj dalej w najnowszym numerze Expressu sochaczewskiego, który ukaże się 14 stycznia.

Jerzy Szostak

fot. archiwum 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz