Rok pracy wójta w gminie Rybno.

4 listopada minął rok od wyborów samorządowych. W gminie Rybno nastąpiła wtedy wielka zmiana. Dotychczasowego wójta Grzegorza Kropiaka, zastąpił obecny wójt Damian Jaworski.

Zapytaliśmy, jak zareagował na wynik wyborów:

– Do końca nie wierzyłem w to, co się stało. Dopiero po jakimś czasie uświadomiłem sobie, że zostałem gospodarzem gminy Rybno. Wiedziałem już wtedy, że będzie to trudny rok, tym bardziej nie mając żadnego doświadczenia. Musiałem szybko nauczyć się zarządzać taką instytucją, dopasować się do panujących warunków tak, aby wszystko zaczęło dobrze funkcjonować.

Czy był Pan zaskoczony tym, jak wiele jest do zrobienia, a wiadomo problemy nie udaje się rozwiązać natychmiastowo?

– Na początku wydawało mi się, że zrobię wszystko szybciej. Wiedziałem, że pracy będzie bardzo dużo. Rozpoczynając pracę w urzędzie, miałem wizję, jak ma wyglądać gmina i co trzeba zrobić. Planów było i jest sporo. Stąd kadencja trwa pięć lat. Nie wszystko udało się wykonać w pierwszym roku urzędowania. Procedury, w tym także proces inwestycyjny, trwają czasami bardzo długo. Przede mną jeszcze dużo wyzwań i zadań do realizacji, aby zaspokoić wszystkie potrzeby naszych mieszkańców, a tym samym spełnić dane obietnice wyborcze.

Po pierwszym roku możemy jednak mówić już o kilku sukcesach?

-Tak, udało się uzyskać dofinansowanie na przebudowę ulic w Rybnie, która będzie realizowana w przyszłym roku. Zakończyliśmy dwie duże inwestycje z przebudową dróg w miejscowości Zofiówka i Cypriany-Aleksandrów drugi etap. Udało się utwardzić wiele dróg z destruktu. Następnym sukcesem jest modernizacja oświetlenia ulicznego przy drogach gminnych. Sukcesywnie będziemy się starać, aby oświetlenie uliczne powstało na terenie całej gminy. Dostaliśmy także dofinansowanie na utworzenie nowych miejsc przedszkolnych, jak również dofinansowanie na utworzenie pracowni informatycznych i językowych.

Co czeka Pana i Urząd w kolejnych miesiącach. Jaki to będzie rok?

– Na pewno przed nami bardzo dużo pracy. Jestem przekonany, że będzie to lepszy rok i trochę lżejszy niż obecny. Mam więcej doświadczenia i lepiej znam się z mieszkańcami. Będziemy realizować działania, które są niezbędne w ich i naszej ocenie. W tym miejscu chciałem podziękować radnym i moim współpracownikom, gdyż bez dobrej i mądrej współpracy nie byłoby możliwe zrealizowanie tych wszystkich działań.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz