Remont ulicy Chodakowskiej zakończony.

Prace inwestycyjne na drodze powiatowej w Młodzieszynie dobiegły końca. W środę, 29 lipca nastąpił odbiór techniczny ul. Chodakowskiej, zmodernizowanej na odcinku blisko 1 km. To dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców tej gminy, ale wszystkich użytkowników młodzieszyńskiej drogi. Zmodernizowano jezdnię, przebudowano i wybudowano chodnik jednostronny o szerokości 2 m. Zakres robót objął też przebudowę skrzyżowania i przystosowanie nawierzchni do ruchu o kategorii KR3.

Realizacja inwestycji to wynik bardzo dobrej współpracy samorządu powiatowego i gminy Młodzieszyn, przy znaczącym wsparciu posła Macieja Małeckiego w uzyskaniu środków na to zadanie. Można powiedzieć, że ulica Chodakowska w centrum Młodzieszyna stała się drogową wizytówką miejscowości. Prace wykonała firma Prima z Sochaczewa, a koszt robót wyniósł 1 735 775 zł, z czego połowa pochodzi z dofinansowania ze środków rządowych. Pozostałą część wniosły zarówno powiat jak i gmina.

Przypomnijmy, jesienią ubiegłego roku, w sali konferencyjnej Starostwa zostały wręczone symboliczne czeki potwierdzające otrzymanie dotacji z nowego programu rządowego – Funduszu Dróg Samorządowych. Wręczenia czeków dokonał wtedy wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz oraz poseł Maciej Małecki, który jest dobrym duchem tego programu dla naszego rejonu, wspiera samorząd powiatowy w staraniu się o rządowe środki, a który był obecny również przy podpisywaniu umów z wykonawcami.

To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Młodzieszyn. Kolejna droga powiatowa zostaje wyremontowana. Dzięki tej inwestycji poprawi się zarówno jakość jej użytkowania, ale też bezpieczeństwo podróżujących i pieszych, co dla władz powiatowych jest niezwykle ważne i zawsze będę do podkreślać. W przypadku tej drogi, zauważmy, że ułatwi też dojazd parafian do kościoła, z czego na pewno zadowolony jest ks. proboszcz – mówi wicestarosta Tadeusz Głuchowski – W ostatnich latach udało się wyremontować wiele kilometrów dróg powiatowych. Oczywiście na tym nie koniec. Zarząd Powiatu we współpracy z poszczególnymi gminami, w miarę możliwości finansowych, nieustannie będzie zabiegał o dalszą poprawę infrastruktury drogowej na terenie powiatu – zapowiada wicestarosta.

Poza nim, w odbiorze drogi uczestniczyła m.in. Monika Pietrzyk wójt gminy Młodzieszyn, Małgorzata Dębowska, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Sochaczewie wraz z zastępcą Krzysztofem Zielińskim, Marcin Głuchowski przedstawiciel wykonawcy, Konrad Ziółkowski inspektor nadzoru.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz