Remont stacji Warszawa Zachodnia wkracza w kolejny etap.

Fot. KM

Prace związane z przebudową stacji Warszawa Zachodnia mają obecnie największy wpływ na kształt rozkładu jazdy pociągów.

Remont wkracza w kolejny etap, w związku z czym zmieni się rozkład jazdy pociągów– korekta wejdzie w życie 14 marca br. Ruch pociągów na odcinku Warszawa Centralna – Warszawa Zachodnia będzie odbywał się jednotorowo. Część pociągów KM skończy i rozpocznie bieg na stacji Warszawa Główna lub Warszawa Centralna.

  • Linia średnicowa nr 448 Warszawa Zachodnia – Warszawa Śródmieście – Warszawa Wschodnia

W dniach 14 – 23 marca w godz. 22:10-5:00 dnia następnego wystąpią utrudnienia w ruchu pociągów na linii średnicowej z uwagi na prace remontowe związane z zamknięciem toru nr 1. Pociągi kursujące w kierunku wschodnim będą kierowane przez Warszawę Centralną z pominięciem przystanków osobowych Warszawa Ochota, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion.

Z uwagi na kontynuację prac w stacji Warszawa Zachodnia, a także ze względu na dalsze prace przy budowie przystanku osobowego Warszawa Targówek od 14 marca 2021 r. będą występować utrudnienia  w kursowaniu pociągów KM i pociągów SKM linii S1 i S3 (kursują przez Warszawę Gdańską w skróconej relacji do Warszawy Zachodniej Peron 8).

Bilety KM (wszystkich rodzajów do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe) będą honorowane w obu kierunkach w pociągach SKM:

1)       linii S2 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Lotnisko Chopina;

2)       linii S9 i S3 na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia peron 8.

Bilety ZTM (wszystkich rodzajów, z uwzględnieniem stref biletowych) oraz uprawnienia do ulgowych lub bezpłatnych przejazdów (z zachowaniem zasad obowiązujących w pociągach przyspieszonych w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”) będą honorowane w obu kierunkach w pociągach KM:

1)       na odcinku:

  1. a) Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia,
  2. b) Legionowo – Warszawa Zachodnia peron 8 (przez Warszawę Gdańską),
  3. c) Warszawa Wschodnia – Pruszków,
  4. d) Warszawa Zachodnia – Warszawa Główna;

2)       linii lotniskowych RL, na odcinku Legionowo – Warszawa Lotnisko Chopina przez Warszawę Centralną/Warszawę Śródmieście.

W związku z powyższym od 14 marca 2021 r. do odwołania zostanie wprowadzone wzajemne honorowanie biletów.

Rozkład jazdy obowiązujący od 14 marca 2021 r. został zamieszczony na www.mazowieckie.com.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz