Remont dworca bez zmian.

Polskie Kolej Państwowe S.A. zleciły wykonanie projektu przebudowy sochaczewskiego dworca. Jak zapewnia rzecznik prasowy spółki Michał Stilger, mimo panującej pandemii, przedsięwzięcie nadal ma być realizowane i najprawdopodobniej pod koniec przyszłego roku zobaczymy obiekt w nowej odsłonie.

Ostatnio budynek poddawany był drobnym pracom modernizacyjnym cztery lata temu. Zarówno wtedy jak i teraz jakiekolwiek roboty budowlane związane z dworcem odbywać będą się po nadzorem konserwatora zabytków. Przypomnijmy, że obiekt oddany został do użytku w roku 1931 i jest ujęty w gminnej ewidencji zabytków.

W sierpniu 2019 PKP S.A. podpisała umowę z poznańską firmą Demiurg o wartości ok. 242 tys. zł brutto na przygotowanie projektu przebudowy dworca. Na jakie rozwiązania postawiono? Po pierwsze przestrzeń ma umożliwiać komfortową obsługę podróżnych,  część pomieszczeń zostanie przeznaczona pod wynajem. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, pojawi się dynamiczna informacja pasażerska. Prace obejmą też zagospodarowanie otoczenia, w tym dróg i zieleni. W czasie prac podróżni będą korzystać z dworca tymczasowego.

 – W związku z epidemią koronawirusa wydłużeniu uległy terminy pozyskiwania odpowiednich decyzji administracyjnych, m.in. decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego i pozwolenia na budowę, na co, jako inwestor, nie mieliśmy wpływu – mówi Michał Stilger. – Aktualnie oczekujemy na wydanie przez organy administracyjne wspomnianych decyzji. Koszt inwestycji będzie znany po zakończeniu postępowania przetargowego na wybór wykonawcy robót.

źródło: UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz