Rekordowe ilości zebranych puszek i makulatury.

Piotr Bogusz ze Szkoły Podstawowej w Janowie zwyciężył w kategorii indywidualnej zbiórki makulatury, zbierając 2144 kg, zaś w kategorii indywidualnej zbiórki puszek aluminiowych zwyciężył Eryk Pszenicki ze Szkoły Podstawowej w Giżycach. Uzbierał on 11 825 sztuk puszek. A wszystko to w ramach XIV już edycji konkursu zbiórki makulatury i puszek aluminiowych. Rozstrzygnięcie tego powiatowego konkursu, organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, miało miejsce w miniony wtorek, 28 lutego.

W tegorocznej XIV edycji konkursu zbiórki makulatury i puszek aluminiowych wzięło udział 28 placówek oświatowych. W okresie od 3 do 31 października podczas trwania XIV edycji konkursu zebrano 59 100 kg makulatury oraz 105 328 sztuk (1 tona 652 kg) puszek aluminiowych.
Atrakcyjne nagrody i wyróżnienia – te rzeczowe, jak i finansowe, zarówno dla uczniów indywidualnych, ale i klas czy grup przedszkolnych wręczali Tadeusz Głuchowski – wicestarosta oraz Andrzej Grabarek – członek Zarządu Powiatu i Jerzy Królik – dyrektor Wydziału Rozwoju, Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego. Nagrody główne ufundowane przez sponsorów wręczali Kinga i Michał Kisielewscy z firmy Eco-Service i Marcin Borek z firmy Remondis – partnerzy konkursu.
– Jako wieloletni nauczyciel i dyrektor szkoły uważam, że ten konkurs jest bardzo wychowawczy. Promujemy ekologię i proekologiczne zachowania – mówił po konkursie Tadeusz Głuchowski, wicestarosta. – To prosty sposób na uświadomienie młodzieży, jak ważne jest dbanie o nasze lokalne środowisko. Cieszę się, że już najmłodsi, bo grupy przedszkolne biorą udział w naszych konkursie. Jestem przekonany, że te działania zaowocują w dorosłym życiu, a młodzi ludzie będą wiedzieć, jak ważne jest zbieranie i odzyskiwanie surowców wtórnych, które po przetworzeniu są dalej wykorzystywane w codziennym życiu. Ta świadomość już w tych dzieciach jest, co pokazuje ogromne zainteresowanie naszym konkursem – mówił wicestarosta.
Za I miejsce zwycięzcy otrzymali rowery, książki, gry i okolicznościowy puchar, za drugie aparat fotograficzny i również książki, gry i puchar. Zgodnie z regulaminem każda ze zwycięskich klas w każdej z kategorii została nagrodzona kwotą 500 zł pochodzącą ze środków Starostwa Powiatowego z przeznaczeniem na wypoczynek i rozrywkę młodzieży.
Wyniki przedstawiają się następująco:
zbiórka makulatury
– najlepsza klasa przedszkolna – „Zuchy” z Miejskiego Przedszkola nr 6 w Sochaczewie – średnia na ucznia 21,8 kg
– najlepsza klasa wśród szkół podstawowych – klasa 0 ze Szkoły Podstawowej w Janowie – średnia na ucznia 129 kg
– najlepsza klasa gimnazjalna – klasa IIB z Gimnazjum nr 1 w Sochaczewie – średnia na ucznia w klasie 47,4 kg.
nagrody indywidualne:
I miejsce – Piotr Bogusz – klasa 0 Szkoła Podstawowa w Janowie z ilością 2144 kg.
II miejsce – Marta Grzelak – klasa 0 Szkoła Podstawowa w Gawłowie z ilością 1855 kg.
III miejsce – Błażej Gąsiorowski – klasa IIA Szkoła Podstawowa nr 3 w Sochaczewie z ilością 1062 kg.
zbiórka puszek aluminiowych:
– najlepsza klasa przedszkolna – „Biedronki” z Miejskiego Przedszkola nr 4 z oddziałami integracyjnymi w Sochaczewie – średnia na ucznia 174,6 sztuk
– najlepsza klasa wśród szkół podstawowych – klasa 0 Szkoła Podstawowa w Giżycach – średnia na ucznia w klasie 927 sztuk
– najlepsza klasa gimnazjalna – klasa IB Gimnazjum nr 1 w Sochaczewie – średnia na ucznia w klasie 84,6 sztuk
nagrody indywidualne:
I miejsce – Eryk Pszenicki – klasa 0 Szkoła Podstawowa w Giżycach z ilością 11 825 sztuk.
II miejsce – Adam Winnicki – klasa II Szkoła Podstawowa w Giżycach z ilością 4184 sztuk.
III miejsce – Kacper Hołuj – klasa V Zespół Szkół w Kozłowie Szlacheckim z ilością 3330
Dla dzieci ze szkół podstawowych oraz gimnazjów biorących udział w konkursie dokonano zakupu nagród książkowych oraz nagród rzeczowych, natomiast dla dzieci z przedszkoli zakupiono nagrody rzeczowe. Zaznaczyć należy, że według regulaminu nagrody przyznano dzieciom, które zebrały nie mniej niż 50 kg makulatury oraz nie mniej niż 100 sztuk puszek aluminiowych.
Starostwo Powiatowe
w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz