Razem dla Kleksa.

SOCHACZEW W Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Chopina odbył się 23 marca o godzinie 16.00 koncert charytatywny na rzecz świetlicy socjoterapeutycznej Kleks. Inicjatorem przedsięwzięcia było Miejskie Przedszkole im Juliana Tuwima wraz z grupą teatralną ,,Rekwizyt’’.
Świetlica Kleks mieści się w SCK i czynna jest pięć dni w tygodniu, w godzinach od 14.00 do 18.00. Korzystają z niej dzieci z ubogich rodzin, a w odrabianiu lekcji pomagają im praktykanci, wolontariusze i wychowawca.
Głównym punktem koncertu były występy rodziców oraz grupy teatralnej ,,Rekwizyt’’ w składance znanych bajek „Bajki Grajki”. Na scenie wystąpiło ponad 150 dzieci ze wszystkich grup prezentując swe talenty – śpiew, taniec, muzykę. Dzięki zaangażowaniu pracowników SCK oraz nauczycieli z Miejskiego Przedszkola nr 6, grupy teatralnej „Rekwizyt udało się stworzyć wspaniałą imprezę, która na długo pozostanie w sercach uczestników. Nad całością przedsięwzięcia czuwała Angelika Wałczuk, nauczycielka przedszkola. Szczególne podziękowania należą się Fundacji Wesoła Chata za podarowanie przepięknych rękodzieł oraz Pawłowi Plebanowi za plakaty. Uczestnicy koncertu wspomogli Kleksa biorąc udział w loteriadzie, gdzie każdy los wygrywał. Również dochód z biletów przekazany na wsparcie świetlicy. Podczas koncertu udało się zebrać ponad 3 tysięcy złotych.
– Dziękujemy za wielkie serce! Razem możemy sprawić radość dzieciom, które tej pomocy oczekują – powiedział Damian Jaworski, opiekun grupy teatralnej ,,Rekwizyt’’ i prowadzący koncert.
Angelika Wałczuk
Bożena Jakubowska
Fot. MP Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz