RAŻĄCE PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI W OBSZARZE ZABUDOWANYM. DWÓCH KIEROWCÓW STRACIŁO PRAWO JAZDY.

fot.policja

Jechali zdecydowanie za szybko więc stracili prawo jazdy na trzy miesiące. Policjanci z sochaczewskiego WRD zatrzymali kolejne uprawnienia do kierowania za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Apelujemy o zachowanie rozsądku na drodze.

Sochaczewscy policjanci z wydziału ruchu drogowego regularnie kontrolują prędkość na drodze W577 w miejscowości Karłowo w gminie Iłów. W niedzielę zauważyli pojazd, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość. Urządzenie do pomiaru wykazało 107 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Policjanci zatrzymali kierowcę BMW do kontroli drogowej. Zatrzymali mu prawo jazdy i ukarali wysokim mandatem karnym.

Kolejne prawo jazdy policjanci zatrzymali wczoraj na ul. Gawłowskiej. Pomiar prędkości z jaką poruszał się kierowca BMW wykazał 123 km/h. W tym miejscu również obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Sochaczewscy policjanci ponownie przypominają!

W przypadku przekroczenia prędkości dopuszczalnej o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym, decyzją administracyjną wydaną przez właściwego starostę, prawo jazdy zostaje zatrzymane na trzy miesiące. Kierowca otrzymuje punkty karne i wysoki mandat.

W tym okresie nie można kierować pojazdem, jeśli ktoś zdecyduje się wsiąść za kierownicę i zostanie zatrzymany do kontroli drogowej, okres zatrzymania dokumentu przedłuży się o kolejne 3 miesiące. Kierowca naraża się ponadto na mandat karny w kwocie 500 zł lub karę grzywny do 5000 zł, jeżeli sprawę będzie rozstrzygał sąd.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz