Rażące przekroczenie prędkości – dwaj kierowcy stracili prawo jazdy.

fot.policja
Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wczoraj dwaj kierowcy zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Stracili również prawo jazdy na trzy miesiące.

Wczoraj w Kościelnej Górze jeden z patroli ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierowcę volkswagena, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Urządzenie do pomiaru wykazało, że mężczyzna jechał 114 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50km/h.

Na kierowcę nałożono wysoki mandat i punkty karne. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy na trzy miesiące.

Do podobnej sytuacji doszło tego samego dnia w Feliksowie. Funkcjonariusze zauważyli, że kierowca hondy accord jedzie zdecydowanie za szybko w obszarze zabudowanym. Miernik prędkości wykazał, że mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 74 km/h. On również stracił prawo jazdy na 3 miesiące i został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Apelujemy o zachowanie rozsądku na drodze i dostosowanie prędkości. Pamiętaj, że twoja decyzja o przekroczeniu dozwolonej prędkości może dla kogoś skończyć się tragicznie.

mł. asp. A. Dzik

fot.policja

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz