Radni przekształcili Pola.

Reklamy

Radni na ostatniej sesji Rady Miejskiej dokonali zmiany w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Sochaczewa. Zmiana dotyczyła dwóch działek na terenie Pól Czerwonkowskich o powierzchni 3,5 hektara, na których planowana jest budowa osiedla mieszkaniowego.

Zostanie ono wybudowane przez firmę VFM Real Estate, która zapowiada, że z budową pierwszego bloku ruszy w drugim kwartale tego roku. W sumie na na Polach ma powstać dziesięć budynków mieszkalnych o wysokości od ośmiu kondygnacji od strony ulicy Olimpijskiej do czterech pięter w sąsiedztwie tzw. Osiedla Milionerów. W pierwszym etapie – w bloku projektowanym naprzeciw hali sportowej MOSiR –   powstanie 128 mieszkań o powierzchni od 32 do 126 mkw. z częścią usługowo-handlową na parterze. Ma tam powstać pierwsza w Sochaczewie publiczna stacja do ładowania samochodów elektrycznych, a prawie cały dach budynku pokryją panele fotowoltaiczne zasilające oświetlenie terenów zielonych.

Aby firma mogła bez obaw ruszyć z inwestycją, konieczna była zmiana studium. Decyzją rady obecnie na wspomnianych działkach podstawowym kierunkiem zagospodarowania jest teraz wielorodzinna zabudowa mieszkaniowa, jak wyjaśniała Anna Bereś z firmy Budplan opracowującej zmianę studium, w katalogu usług wspierających ten podstawowy kierunek mieszczą się m.in. biura, usługi oświaty, handel, usługi zdrowia i kultury – z wyłączeniem stacji paliw.

Dodajmy, że zmiany dokonane w studium określają   maksymalną wysokość zabudowy. Od ulicy Olimpijskiej to 26 metrów, a od osiedla domków jednorodzinnych – 16 metrów.

Inwestor będzie mógł zabudować nie więcej niż 50 procent działki, a powierzchnia trawników   ma obejmować minimum 25 procent terenu. Studium wskazuje też, że na jeden projektowany lokal mieszkalny ma przypadać nie mniej niż 1,2 miejsca do parkowania.

opr. Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz