Radni obradowali.

SOCHACZEW Po raz kolejny w tym roku zebrali się sochaczewscy radni. Podczas sesji rady miejskiej, która odbyła się w poniedziałek 29 marca, dokonano zmian w Wieloletniej Prognozy Finansowej Sochaczewa oraz w tegorocznym budżecie miasta.

Przyjęto również regulamin konkursu ofert na zapewnienie możliwości korzystania z wychowania przedszkolnego. Radni zdecydowali także o nabyciu przez miasto dwóch nieruchomości na terenie Sochaczewa. Chodzi o pałac w Chodakowie oraz działki przy ulicy Podzamcze, na których stoją parterowe budynki. Dodajmy, że uchwały nie przesądzają o ich nabyciu, dają jednak burmistrzowi możliwości rozpoczęcia rozmów dotyczących ewentualnego ich zakupu przez miasto.

Podczas sesji radni zdecydowali także o zwolnieniu istniejących na terenie Sochaczewa punktów gastronomicznych z opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, należnej w tym roku. Dokonano także zmiany uchwał dotyczących powołania, jak i składów osobowych komisji rady w tym Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Miało to związek z zaprzysiężeniem nowego członka rady, którym został Marek Gołkowski.

W czasie sesji radni wysłuchali również informacji o pracach burmistrza w okresie od 27 stycznia do 16 marca tego roku.

es

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz