Punkt szczepień z akredytacją

Reklamy
Już wiadomo, że NFZ po kontroli zdecydował o udzieleniu PSP akredytacji, a to pozwoli ruszyć z programem szczepień masowych. Jeśli do Sochaczewa będzie dostarczana wystarczająca liczba preparatu, punkt będzie mógł podawać nawet 500 dawek szczepionki dziennie.

20 kwietnia Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ podjął decyzję, że zgłoszenie udziału Powszechnego Punktu Szczepień (PSP) współtworzonego przez szpital i miasto Sochaczew na terenie MOSiR przy ul. Olimpijskiej do Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARS-Cov-2 – zostało rozpatrzone pozytywnie. Informacja na ten temat przesłana została do wszystkich instytucji zaangażowanych w Narodowy Program Szczepień, w tym do wojewody, który sochaczewską lokalizację wpisze teraz na listę mazowieckich punktów szczepień.

Jak już informowaliśmy, Punkt Szczepień Powszechnych utworzony wspólnie przez burmistrza, MOSiR oraz szpital powiatowy, na początku tego tygodnia wizytowali pracownicy NFZ. Zanim zdecydowali o wpisaniu punktu na listę miejsc, gdzie można bezpiecznie wykonać szczepienie, musieli sprawdzić w jakich warunkach będą przyjmowani pacjenci, w jakich przechowywane same szczepionki, czy punkt ma dostęp do wody, Internetu, telefonu, dostateczną liczbę miejsc parkingowych, czy PSP spełnia szereg innych wymagań opisanych w rządowych wytycznych.

Pierwsze szczepienia mają być wykonane już w najbliższy poniedziałek rano. Skierowania do punktu utworzonego w hali namiotowej sztucznego lodowiska otrzymują już m.in. nauczyciele czekający na drugą dawkę szczepionki.

źródło: UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz