Punkt Szczepień Powszechnych otwarty

Reklamy

Docelowo ok. 500 osób dziennie ma być szczepionych przeciw COViD-19 w sochaczewskim sześciostanowiskowym Punkcie (PSP). Powstał on dzięki szybkiej inicjatywie samorządu powiatowego i miejskiego oraz szpitala, w ramach Narodowego Programu Szczepień, na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a dokładnie w namiocie lodowiska przy ul. Olimpijskiej w Sochaczewie. Działalność rozpoczął w poniedziałek, 26 kwietnia. Dawkę szczepionki przyjęli już tu pierwsi zapisani mieszkańcy powiatu.

Jak w wielu takich przypadkach, Sochaczew, powiat sochaczewski stanowią wzór współpracy z Rządem RP. Dziękuję za sprawną organizację burmistrzowi Piotrowi Osieckiemu z zespołem, w tym Annie Pawłowskiej wicedyrektor MOSiR, Joannie Kamińskiej naczelnik w Urzędzie Miasta, dyrektorowi szpitala Robertowi Skowronkowi z zespołem pielęgniarek i medyków oraz staroście Jolancie Gonta, która oprócz aktywności przy przygotowaniu Punktu Szczepień Powszechnych, od wielu dni jako pielęgniarka – wolontariusz pracuje przy szczepieniach. Mocno zachęcam wszystkich do rejestracji na szczepienia chroniące przed koronawirusem – mówił obecny podczas uroczystego otwarcia poseł Maciej Małecki, wiceminister w Ministerstwie Aktywów. – Narodowy Program Szczepień to egzamin z odpowiedzialności i sprawności działania naszego państwa. Od niego zależy jak szybko będziemy mogli wrócić do normalności – dodał.

Najistotniejszym celem otwartego PSP jest maksymalne przyspieszenie procesu szczepień w powiecie sochaczewskim. Z tego też względu we wsparcie medyków zaangażowała się starosta Jolanta Gonta, dysponująca czynnym prawem wykonywania zawodu pielęgniarki. Jeszcze zanim ruszył Punkt, jako wolontariuszka wykonywała szczepienia w sochaczewskim szpitalu. – Bardzo jest mi miło, że mogę aktywnie uczestniczyć w procesie szczepień, którego najważniejszym zadaniem jest chronić zdrowie i życie naszych mieszkańców. Pełnię funkcję zarówno współorganizatora zaangażowanego w powstanie sochaczewskiego Punktu Szczepień Powszechnych, ale też w miarę możliwości, pomagam wyczerpanemu z uwagi na ilość pracy personelowi medycznemu. Wszystkim nam zależy, by w jak najkrótszym czasie zaszczepiła się największa liczba mieszkańców naszego powiatu, byśmy szybko wrócili do normalności, za którą tak bardzo tęsknimy – mówiła starosta Jolanta Gonta.

Przypomnijmy, że organizacja sochaczewskiego PSP została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ oraz przez służby wojewody mazowieckiego, które wcześniej wizytowały przygotowany obiekt.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz