PSZOK czynny od 6 czerwca.

fot. PSZOK
Na terenie oczyszczeni ścieków sochaczewskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, przy al. 600-lecia 69, zaczął działać Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Wielkogabarytowe śmieci bezpłatnie mogą oddać tylko mieszkańcy Sochaczewa. Pierwszego dnia, w sobotę 6 czerwca, zainteresowanie było ogromne.

– Jest bardzo dużo osób przywożących odpady. Już przed otwarciem ustawiła się kolejka. Pierwszy dzień jest ciężki, ale pracownicy ZWiK stanęli na wysokości zadania. Tylko przez pierwsze trzy godziny przyjęliśmy kilkadziesiąt ton odpadów wielkogabarytowych. Najwięcej jest zużytego sprzętu elektronicznego, ale również wiele starych mebli czy opon. Przy okazji prosimy i uczulamy wszystkich o dokładne wcześniejsze selekcjonowanie odpadów na poszczególne frakcje. Oszczędza to czas, bo nie trzeba tego robić tu na miejscu – mówi Magdalena Kaczorowska, prezes sochaczewskiego ZWiK.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, przy al. 600-lecia 69, będzie otwarty w każdą sobotę w godzinach 9.00-15.00.

źródło: UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz