Przyznano stypendia starosty sochaczewskiego.

fot.pixabay

61 stypendystów otrzymało za I semestr 2020/2021 roku szkolnego stypendia starosty sochaczewskiego, które przyznano za wybitne i bardzo dobre wyniki w nauce. Najwyższa osiągnięta średnia z ocen – 5.33 należy do ucznia Liceum Ogólnokształcącego im. F. Chopina w Sochaczewie. Za miniony semestr nie przyznano żadnego stypendium za osiągnięcia artystyczne i sportowe. Stypendia starosty sochaczewskiego Jolanty Gonta przyznawane są uczniom publicznych szkół i placówek, dla których organem prowadzącym jest powiat.

Wielokrotnie podczas uroczystości wręczania stypendiów starostowie podkreślali, iż celem przyznawania takiego wyróżnienia jest zwiększenie szans edukacyjnych młodzieży, pomoc uczniom w rozwijaniu ich uzdolnień i zainteresowań oraz stwarzanie możliwości udziału w ponadregionalnych konkursach czy olimpiadach. To także promocja młodzieży szczególnie uzdolnionej.

Tradycyjnie, najwięcej wyróżnień trafiło do uczniów sochaczewskiego „Chopina”, tym razem 28. Następna jest szkoła z Chodakowa – Zespół Szkół im. J. Iwaszkiewicza, gdzie stypendium otrzymało 13 uczniów. Najwyższa średnia w tej szkole to 5.25. Kolejna szkoła to Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego – w tej placówce stypendium wręczono łącznie 10 uczniom z liceum, technikum i branżowej szkoły I stopnia. W „Osiemdziesiątce” najwyższa średnia wyniosła za miniony semestr – 5.10. Siedem stypendiów starosty powędrowało do Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego. Najwyższą średnią uzyskał tu uczeń technikum – 5.27. Po jednym stypendium starosty przyznano uczniom z Zespołu Szkół w Teresinie, Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie.

– Wiedza to przyszłość, ogromna siła i moc. Dlatego gratuluję młodzieży z naszych szkół i placówek edukacyjnych osiągniętych sukcesów i ogromnego zaangażowania, zwłaszcza, że w dobie pandemii i przy ograniczonym kontakcie z rówieśnikami i nauczycielami – zdalnie musieli realizować podstawę programową – mówi w imieniu Zarządu Powiatu Tadeusz Głuchowski, wicestarosta. – To bardzo trudny dla Was czas, tym bardziej jestem pełen podziwu, że tak znaczącej grupie młodzieży udało się zmotywować i zawalczyć o stypendium starosty. Gratulacje składam też na ręce nauczycieli, wszyscy bowiem wiemy, jak ważna jest potrzeba stworzenia dobrych relacji na linii nauczyciel – uczeń – podkreśla wicestarosta i dodaje: – Życzę naszym stypendystom, aby przyznana im nagroda była motywacją do dalszego rozwoju, doskonalenia wiedzy i umiejętności, a przede wszystkim była bodźcem do efektywnej pracy i wytrwałej nauki.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz