Przystań wzięta.

 

SOCHACZEW Wiadomo już, kto przez najbliższe trzy lata będzie się opiekował na zlecenie miejskiego samorządu przystanią oraz nadrzecznymi bulwarami. Ogłoszony w tej sprawie przetarg wygrała Cukiernia Lukrecja, która otrzyma od miasta 413 000 złotych za wykonanie tej usługi, w okresie od 1 kwietnia tego roku do 31 marca 2023 roku.

Przypomnijmy, że do obowiązków operatora będzie należało nie tylko prowadzenie kawiarni czy wypożyczalni kajaków. Spocznie na nim również sprzątanie całego terenu. Do tego dochodzi obowiązek koszenia, opróżniania koszy, omiatania ciągów pieszo-rowerowych, usuwania odpadów leżących na terenie zielonym i w alejach, mycie koszy oraz ławek betonowych i z corianu. Dodajmy, że ławki mają być myte raz w tygodniu, a koszenie trawy ma się odbywać pięć razy w roku. Codziennie ma być również grabiona miejska plaża oraz utrzymywanie w czystości pomnika, jak i terenu wokół niego oraz miejsc do połowu ryb.

Operator będzie także zobowiązany do usuwania odpadów wzdłuż wschodniego brzegu oraz z wody w pobliżu brzegu. Warto wspomnieć również o tym, że mająca powstać na przystani kawiarnia będzie funkcjonowała przez cały rok, codziennie od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8.00 do 22.00, a od piątku do niedzieli od 8.00 do 23.00. Z kolei wypożyczalnia kajaków ma funkcjonować w okresie od 1 maja do 30 września każdego roku.

dot

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz