Przygotowania do Świąt – jak sfinansować rosnące wydatki na Boże Narodzenie.

Boże Narodzenie to uroczyście obchodzone przez większość Polaków święto, w trakcie którego bliscy spotykają się przy suto zastawionym, wigilijnym stole, obdarowując się prezentami. Przygotowanie posiłków i zakupienie upominków wiąże się z niemałymi wydatkami, których sfinansowanie nie zawsze i nie dla każdego jest łatwe. Skąd w razie potrzeby wziąć pieniądze na zorganizowanie Świąt Bożego Narodzenia, gdy zaczyna ich brakować? Oto nasze propozycje.

Oszczędności

Nie da się ukryć, że w najlepszej sytuacji znajdują się osoby, które dysponują oszczędnościami lub zarabiają na tyle dużo, że wydanie dodatkowego półtora tysiąca złotych na Święta Bożego Narodzenia nie będzie stanowiło dla nich problemu. Jak pokazują statystyki, właśnie taką kwotę na organizację Świąt przeznacza bowiem przeciętna Polska rodzina. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na to, żeby wolną ręką wygospodarować tyle pieniędzy i wówczas trzeba szukać innych rozwiązań.

Kredyt lub pożyczka

Niewielki kredyt lub pożyczka na rynku pozabankowym to częste rozwiązania, z których korzystają Polacy w celu pozyskania pieniędzy na Święta. Duża w tym zasługa specjalnych promocji bożonarodzeniowych i ofert zachęcających do zadłużenia się relatywnie niskim kosztem w tym wyjątkowym czasie. Kwota potrzeba na organizację Wigilii jest na tyle niewielka, że można pozyskać ją bez problemu, nawet jeśli osiąga się niskie dochody. W takim razie co wybrać: kredyt czy pożyczkę?

Zasadniczo korzystniejsze finansowo od pożyczek są kredyty ze względu na niższe prowizje i oprocentowanie. Problem polega jednak na tym, że do pozyskania kredytu bankowego konieczne jest udokumentowanie osiąganych dochodów, na co nie każdy może sobie pozwolić. Osoby bezrobotne, pracujące na umowach cywilnoprawnych czy utrzymujące się na państwowych zasiłkach mogą mieć w związku z tym problem z otrzymaniem kredytu w banku i wówczas jedynym rozwiązaniem pozostają pożyczki pozabankowe. Ich szeroki wybór znajdziesz na stronie https://sowafinansowa.pl/pozyczki-ratalne/.

Pożyczki są dostępne praktycznie dla każdego. Z wielu ofert można skorzystać wyłącznie na podstawie dowodu osobistego lub oświadczenia o zarobkach, a procedury formalne są skrócone do minimum. Trzeba jednak przygotować się na wyższe opłaty niż w przypadku kredytów. Jeżeli chcesz znaleźć najlepszą ofertę, pod tym linkiem sprawdź, gdzie szukać pożyczki, gdy potrzebna jest gotówka na święta.

Sprzedaż nieużywanych przedmiotów

W Twoich szafach kurzą się niewykorzystywane na co dzień sprzęty RTV czy AGD? W piwnicy zalegają sprawne i nadające się do jazdy rowery, a na półkach całkiem dobre i prawie nieużywane ubrania? Każdy z tych przedmiotów możesz wystawić na sprzedaż całkowicie za darmo, korzystając z ogólnodostępnych serwisów ogłoszeniowych. W ten sposób całkiem łatwo i bez większego wysiłku da się uzbierać dość sporą sumę do spożytkowania z myślą o Świętach Bożego Narodzenia.

Moneyback w bankach

To rozwiązanie jest również całkowicie darmowe i polega na korzystaniu z promocji oferowanych przez banki. W większości przypadków wystarczy otworzyć bezpłatne konto osobiste i spełnić proste warunki, takie jak wykonanie określonej liczby operacji czy osiągnięcie wskazanego w regulaminie salda miesięcznego. W zamian można liczyć na premię od banku w wysokości nawet kilkuset złotych rocznie. Jedna promocja pozwala na uzyskanie zwrotu o wartości kilkudziesięciu złotych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby jednocześnie korzystać z wielu tego rodzaju ofert.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz