Przerobiła dokumenty, by otrzymać kredyt.

fot. Policja symboliczne
Mieszkanka Sochaczewa przerobiła dokumenty z ZUS i złożyła przez internet wniosek o kredyt w wysokości 10 tys. złotych. Podczas wizyty w banku, gdzie miała dopełnić formalności, został zatrzymana przez policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą i korupcję. Sochaczewianka usłyszała już zarzut. Za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat.
Korzystająca z bankowości elektronicznej mieszkanka Sochaczewa, złożyła przez internet wniosek o kredyt w wysokości 10 tys. złotych. W tym celu przerobiła posiadaną dokumentację ZUS z czasów, gdy pobierała rentę.

W programie graficznym jednego z systemów, przerobiła decyzję o przyznaniu renty z której usunęła punkt dotyczący okresu w jakim ma być wypłacana, a także przerobiła decyzję w której podwyższyła sobie o kilkaset złotych wysokość pobieranego świadczenia. Dokumenty dołączyła do wniosku o kredyt.

Kilka dni później przyszła do banku dopełnić formalności. Tam czekali już na nią policjanci z referatu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Kobieta została zatrzymana i doprowadzona do sochaczewskiej komendy. W trakcie przeszukania je domu, mundurowi zabezpieczyli dokumentację i komputer.

Sochaczewianka usłyszała już zarzut i przyznała się do winy. Za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz