Przebudują drogę powiatową.

Ta wiadomość szczególnie ucieszy mieszkańców gminy Iłów. Niebawem ruszy przebudowa drogi powiatowej Iłów – Budy Iłowskie –Młodzieszyn – Mistrzewice – ul. Wyzwolenia w Iłowie. Przetarg na realizację zadania wygrała sochaczewska firma Prima. Za kwotę ponad 530,7 tys. zł zmodernizowany zostanie kolejny odcinek tej drogi, tym razem o długości 0,580 km.

Zadanie zostało zgłoszone do dofinansowania, a następnie umieszczone na liście podstawowej zadań powiatowych rekomendowanych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Wsparcie posła

 W poniedziałek, 6 lipca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Sochaczewie uroczyście podpisano umowę na realizację prac. W spotkaniu uczestniczył poseł Maciej Małecki, którego wsparcie przy tworzeniu odpowiedniego wniosku o dofinansowanie skutkowało otrzymaniem wsparcia w wysokości 70 procent kosztów inwestycji. Pozostała część sfinansowana jest jako wkład własny powiatu sochaczewskiego i gminy Iłów.

Podczas podpisania umowy obecni byli m.in. starosta Jolanta Gonta, a także wójt Iłowa Jan Paweł Kraśniewski, Bożena Samson, członek Zarządu Powiatu i radna powiatowa Aneta Roskosz, którzy szczególnie zabiegali o tę, jakże ważną inwestycję. – Bardzo się cieszę, że kolejne pieniądze trafiają na ziemię sochaczewską w bardzo konkretny, wymierny sposób. Kiedy w ubiegłym roku inaugurowaliśmy Fundusz Dróg Samorządowych z budżetem ponad 6 miliardów złotych chodziło o to, by wyrównywać szanse mniejszych miejscowości, żeby szczególnie środki skierować do tych powiatów, do tych gmin, które przez całe lata były pomijane. To jest kolejna inwestycja na ziemi sochaczewskiej z bardzo mocnym wsparciem polskiego rządu. Gratuluję staroście, gratuluję wójtowi, radnym i trzymam kciuki za Powiatowy Zarząd Dróg i za wykonawcę – firmę Prima, bo na końcu tej inwestycji jest dobro i bezpieczeństwo naszych mieszkańców – podkreślał w swej wypowiedzi Maciej Małecki.

Wyczekiwana inwestycja

Tym samym minister Małecki wspomniał, iż niebawem ruszy kolejna edycja programu – Funduszu Dróg Samorządowych. Znów będzie można składać wnioski, do których aplikowania podczas spotkania gorąco zachęcał nasze samorządy.

Warto zaznaczyć, że zakres robót obejmie m.in. wykonanie jezdni o szerokości 6,0 m, budowę chodnika po jednej stronie na dł. 580 mb, budowę lub przebudowę zjazdów. Droga ma być zmodernizowana do połowy października tego roku.

Remonty dróg są bardzo potrzebne i oczekiwane przez mieszkańców całego naszego powiatu. Tego typu inwestycje nie tylko zdecydowanie poprawiają komfort poruszających się ulicami i drogami, ale przede wszystkim wpływają na podniesienie poziomu bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i kierowców, a dla Zarządu Powiatu to element niezwykle istotny. Tym bardziej dziękujemy naszemu posłowi Maciejowi Małeckiemu, na którego zaangażowanie w sprawy ziemi sochaczewskiej zawsze możemy liczyć – mówi Jolanta Gonta, starosta sochaczewski.

Podpisy pod umową złożyli: Bogdan Głuchowski z firmy Prima oraz Małgorzata Dębowska, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz