Proste ścieżki do Ogrodnika.

SOCHACZEW Przy okazji dobiegającej końca przebudowy ul. Głowackiego, otoczenie sochaczewskiego Ogrodnika, czyli Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego, także zyskało. Pod koniec wakacji zakończył się remont starych, nierównych chodników prowadzących do wejścia do szkoły.

Było to możliwe dzięki staraniom dyrektora szkoły Marka Wernickiego, aby w zamian za korzystanie z fragmentu placu po byłym gospodarstwie, firma brukarska wykonała taki remont. Zarząd Powiatu, działający w imieniu właściciela gruntu, czyli Powiatu Sochaczewskiego, zgodził się na to rozwiązanie. Wartość świadczenia wzajemnego wyniosła około 31 tys. złotych. Prace polegały na rozebraniu starych chodników, ponownym osadzeniu krawężników, uzupełnieniu i zagęszczeniu podbudowy i ponownym ułożeniu kostki brukowej na powierzchni 286 m².

Sprawny i profesjonalny remont wykonała firma Zakład Usług Remontowo-Budowlanych Janusz Pych z Brzozowa Starego, będący podwykonawcą głównego wykonawcy przebudowy ul Głowackiego – firmy Strabag.

Równe chodniki to nie tylko estetyka, ale przede wszystkim bezpieczeństwo wszystkich zmierzających do głównego wejścia do szkoły.

ZSRCKU

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz