PROFILAKTYKA DLA URODY.

W dobie wielkiego rozwoju cywilizacyjnego sięgamy po najnowsze zdobycze techniki. Korzystamy z różnych wynalazków ułatwiających nam życie i jesteśmy zmuszani do ciągłego pośpiechu. Niby mamy wiele ułatwień (samochody, nowoczesne środki przekazu itp.), a mamy coraz mniej czasu dla siebie i drugiego człowieka. Wyszukujemy nowinek technicznych i korzystamy z nich.

Kosmetyka też korzysta z coraz nowszych metod poprawiających urodę. Bardzo rozwinęła się medycyna estetyczna. Chcemy szybkich rezultatów w poprawie wyglądu. Coraz bardziej zaniedbujemy zabiegi naturalne. Nawet najlepszy zabieg z oferty medycyny estetycznej nie zastąpi systematycznej i planowanej gamy zabiegów przeciwstarzeniowych.

Podstawa, to regularne oczyszczanie skóry. Istnieje wiele specyfików naturalnych, które pozwolą skórze swobodnie oddychać.

Pilingowanie skóry przyspieszy jej odnowę w związku z pozbyciem się zrogowaciałego naskórka. Namawiam do ziołowego i owocowego pilingowania. Nie są to pilingi agresywne, ale doskonale spełniają swoją rolę. Wspaniałe dla skór problematycznych.

Odżywianie tak przygotowanej skóry daje możliwość wchłonięcia dużej ilości preparatów regenerujących podczas zabiegu, jak i pomoże w codziennej pielęgnacji.

Korzystajmy z dobrodziejstw glinek, alg pod różnymi postaciami.

Masaż jest zabiegiem stosowanym w kosmetyce od niepamiętnych czasów. Mamy wiele technik masażu oraz preparatów do jego wykonania. Może to być masaż z użyciem kamieni, świecy, olejków aromatycznych. Poddanie się serii zabiegów czyni skórę odmłodzoną, jak po botoksie.

Zabiegi naturalne wymagają dłuższego oczekiwania na efekty, ale dają długotrwały młody wygląd skóry. Im wcześniej zaczniemy korzystać z zabiegów profilaktycznych, tym dłużej zachowamy młody wygląd.

Hanna Kasztelan

fot.pixabay

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz