Prezent się sprawdził.

Reklamy

SOCHACZEW Na początku grudnia ubiegłego roku Komenda Powiatowa Policji otrzymała wsparcie od miasta w walce z kierowcami będącymi pod wpływem narkotyków. Do mundurowych trafił przenośny analizator Aquila Scan. Dzięki narkotestowi udało się w ostatnim czasie wyeliminować z ruchu dwóch kierowców, którzy uzyskali pozytywny wynik na zawartość amfetaminy w organizmie.

W czwartek 14 stycznia przeprowadzone testy pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu dwóch kierowców z pozytywnym wynikiem na obecność amfetaminy.

Kierowca pod wpływem narkotyków lub alkoholu to śmiertelne zagrożenie na drodze. Zaburzona psychomotoryka nie pozwala na właściwą ocenę sytuacji na drodze. W zeszłym roku, uczestnicy trzech wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym byli pod wpływem narkotyków. Tych tragedii można było uniknąć. Kierowcy, który zdecyduje się na jazdę pod wpływem narkotyków lub alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a w skrajnych przypadkach nawet do 12 lat – mówi Agnieszka Dzik, rzecznik sochaczewskiej policji.

Warto przypomnieć, że w 2017 roku doszło do zaostrzenia kar dla kierowców, którzy do-prowadzili do wypadku drogowego będąc pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków. W stosunku do osoby nietrzeźwej lub pod wpływem narkotyków, powodującej wypadek, w którym inny uczestnik ruchu drogowego doznał ciężkiego uszkodzenia ciała lub zmarł, sąd może orzec karę do 12 lat pozbawienia wolności. Kara nie może zostać zawieszona.

opr. es

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz